Lepidiolamprologus sp. “meeli” (Kipili)

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в південно-східній частині озера Танганьїка (держава Танзанія) у водах біля населеного пункту Кіпілі, розташованого на північ від населеного пункту Мкінга.

Самець Lepidiolamprologus spec. 'meeli Kipili' Самиця Lepidiolamprologus spec. 'meeli Kipili'

Вважають за краще проживання в піщаних областях перехідних зон у місцях скупчення порожніх раковин молюсків Neothauma. На відміну від виду Lepidiolamprologus meeli представники виду Lepidiolamprologus sp. “meeli Kipili” не використовують внутрішню частину порожніх раковин для нересту, так як зробити це не дозволяють ні розміри самця ні розміри самки. Проте порожні раковини молюсків грають значної ролі у житті цього виду, бо виконують роль надійного притулку для молоді, що попливла. Кладка ікри здійснюється на зовнішній бік раковини, що дозволяє обом батькам доглядати ікру. Як тільки утворюються рухливі личинки, вони відразу ж мереміщуються у внутрішню частину раковини. Сама раковина та її вхідний отвір прикопуються піском, а перед входом у раковину виривається неглибокий кратер, що дозволяє одному з батьків зручно в ньому влаштуватися та здійснювати охорону потомства з боку “головного входу”. Таким чином раковина з виводком виявляється вкопаною в одну із сторін кратера, причому вхідний отвір завжди звернений до кратера.

Опис

Забарвлення Lepidiolamprologus sp. “meeli Kipili” дуже нагадують вид Lepidiolamprologus attenuatus, виділяючись великою темною плямою в середині корпусу. Але забарвлення їх все ж таки світліше і в ній переважають жовто-зелені відтінки.