Altolamprologus compressiceps “Fire fin” (Chituta)

Altolamprologus compressiceps “fire fin” (Chituta), Altolamprologus compressiceps “toby”.

Ґеографічний варіаєт (раса) виду Altolamprologus compressiceps.

на фото Ad Konings цікавий ракурс риби, що ілюструє вогняність плавців, а не чорноту корпусу

Представники цього геоваріанту не єдині, у комерційній назві якого зустрічається словосполучення fire fin”. Відома ще одна замбійська раса з аналогічною назвою, виловлена ​​у водах у мису Лінанг (Linangu).

Геоваріант Altolamprologus compressiceps “Fire fin” (Chituta) по праву першочерговості вилову та по вогненному забарвленню грудних плавників має більше прав на робочу назву “fire fin”, ніж геоваріант “fire fin” (Linangu), так як яскраві оранжево-червоні грудні плавці цієї цихліди здаються спалахом полум’я на тлі темного (іноді майже чорного) корпусу.

Обидві зазначені раси не варто плутати з расами з комерційною назвою “red fin” – це абсолютно різні геоваріанти, як за ареалами, так і забарвленням.

Опис

Самці цього ґеоваріанту мають сенсаційне забарвлення, яке можна порівняти з “яскравим червоним спалахом на чорному небосхилі” – корпус і плавники мають темний, майже чорний, колір і на цьому темному тлі дуже контрастно, навіть якось неприродно, виділяються червоно-оранжеві грудні (вентральні) плавці. Таке ж забарвлення мають м’яко-променеві області черевних плавців. Самиці мають скромніші фарби: темний корпус і червоно-жовтогарячі грудні плавники, що за інтенсивністю забарвлення поступаються забарвленню самця. Вертикальні смуги у самців не помітні і можуть виявлятися лише у стані стресу, у самок вертикальна смугастість проявляється.

Altolamprologus compressiceps "Fire fin" (Chituta)

Altolamprologus compressiceps “Fire fin” (Chituta)
фото tropheus.com.pl