Steatocranus tinanti

Steatocranus tinanti — вид цихлід роду Steatocranus. Назва виду tin = розтягнути (грецьк.), antiae = чуб (грецьк.) відсилає до витягнутого вигляду риби.

Ареал

Вид мешкає у водоймах басейну річки Малебо і у нижній течії річки Конго в Республіці Конго і Демократичній Республіці Конго.

Опис

Максимальна описана довжина тіла самця — 6,3 см. Steatocranus tinanti — придонний вид. Самиці відкладають до 100 яєць у норах.

Steatocranus tinanti – реофільний західноафриканський печерний нерестовик, вперше описаний у 1939 році Максом Полом. Цей річковий печерний нерестовик зараз є однією з найпопулярніших західноафриканських риб у хобі, завдяки своєму миролюбному характеру та унікальному зовнішньому вигляду.

Steatocranus tinanti, будучи річковою цихлідою, має зменшений плавальний міхур, тому замість того, щоб по-справжньому плавати, ці риби просто стрибають по акваріуму.

(c) Inga Ragėnė

Протягом багатьох років існувала певна таксономічна плутанина щодо цієї риби. Спочатку вона була описана як Gobiochromis tinanti, а пізніше була перенесена до роду Leptotilapia (Lamboj, 2004). Хоча між вченими точаться суперечки щодо місця цього виду в роді Steatocranus, не дивно, що в наступній ревізії Steatocranus ця риба буде повернута назад до Leptotilapia.

Утримання

Steatocranus tinanti всеїдний і не перебірливий в їжі. В акваріумах він прийме практично все.

Синоніми

  • Gobiochromis tinanti
  • Leptotilapia tinanti

Джерела