Nannacara

Походження

Гарні цихліди з Південної Америки (Венесуела, Болівія, Колумбія) дуже популярна серед акваріумістів. Вони живуть в тихих струмках і маленьких річках з багатою водною рослинністю.

 

Nannacara adoketa

Характеристика

Самці виростають до 8-10 см у довжину, самки менші — 4-6 см.
Самець відрізняється больш загостренними спинним і анальним плавцями. Тіло дуже витягнуте, достатньо високе, помірно стиснене з боків.
Забарвлення просте, але гарне: на зеленкувато-жовто-коричневому фоні, на кожній лусочці розташована маленька трикутна коричнева пляма. Все тіло відсвічує зеленкувато-золотим кольором. Очі червоні або жовтувато-червоні, зиниці чорні. Під час нересту в самки з’являються різкі темні плями й поперечні смуги.

Утримання

Для утримання підійде акваріум середніх размірів, від 50 літрів, засадженний рослинами, так як рибки полюбляють і світло й густі зарости рослин. Риби не риють ґрунт, не зачіпають рослин, тримаються в середньому й нижньому шарах води. Необхідні фільтрація, аерація, щотижнева підміна води до 20% об’єму. Оптимальна температура води 26°C.

Харчування

Риби харчуються, головним чином хробачками й личинками комах. Одначе їх можно годувати будь-яким звичайним живим кормом, але краще давати циклопів, дафнії та личинки комарів.

Розведення

Після відкладання ікри на камінь або на який-небудь інший предмет до 200 ікринок, самка бере на себе подальший догляд за ікрою, але часто її проганяє самець, так що його необхідно відсадити. Самка також викопує для мальків ямки й переносить мальків з однієї ямки до іншої. Мальки вилуплюються через 2 – 3 дні й починають плавати через 4 – 6 днів. За деякими спостереженнями самка збирає час від часу багно з ґрунту та разпушує його між мальками, по-напевно, для того, щоб вони, таким чином, могли знайти інфузорій. На 5-ий-7-ий день молодь починає ловити навіть великих науплій циклопів і артемій. Піздніше можна давати більш грубий корм.

Сумісність

Наннакара – спокійна й миролюбива риба, тому дуже добре живе в змішаному акваріумі. Під час нересту стає дуже забіякуватою.

Види

Рід налічує 4 видів риб родини цихлових:

 • Nannacara anomala Regan, 1905
 • Nannacara aureocephalus Allgayer, 1983
  Nannacara aureocephalus
 • Nannacara quadrispinae Staeck & Schindler, 2004
 • Nannacara taenia Regan, 1912
 • Nannacara sp. “Red”
 • Nannacara sp. (Rio Oyapock)
  Nannacara sp Rio Oyapock

Переглянуті види

 • N. adoketa Kullander & Prada-Pedreros, 1993 – див. Ivanacara adoketa (Kullander & Prada-Pedreros, 1993)
 • N. bimaculata Eigenmann 1912 – див. Ivanacara bimaculata (Eigenmann 1912)
 • N. hoehnei Miranda Ribeiro 1918 див. Rondonacara hoehnei (Miranda Ribeiro 1918)
 • N. punctulatum Günther 1863 див. Crenicara punctulatum (Günther 1863)

Джерела