Lethrinops longimanus (Likoma)

Цілком ймовірно, є географічним варіантом (расою) виду Lethrinops longimanus. В даний час інші геоваріанти (раси) та колірні варієти (морфи) вищезгаданого виду не відомі.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в центральній частині озера Малаві (держава Мозамбік) у водах біля великого острова Лікома (Likoma Island) та у водах у мису Мара (Mara Point).

Вид Lethrinops sp. longimanus (Likoma) живе в піщано-листих зонах на глибинах близько 20 метрів. Активні самці спостерігалися в перехідних зонах у травні та червні, вони будують низькі піщано-листі заглиблення, по кромці яких споруджують від 4-х до 8-ми кеглеподібних, мулистих горбків. Такі нерестові рив’єри розташовуються або на відкритому просторі дна або навпроти великих скель. Якщо нерестовище розташовується навпроти і поблизу скелі, то будується, як правило, лише половина вищезгаданої споруди. Декілька активних самців можуть створювати невелику нерестову колонію і розташовувати свої нерестові гнізда в безпосередній близькості один від одного. Самки живуть у складі великих зграй, які налічують кілька сотень особин. Існує припущення, що вони заходять до перехідних зон у складі зграй тільки на нерестовий період.

Опис

Відмітними ознаками виду Lethrinops sp. longimanus (Likoma) є: трохи випнутий рот, дрібні зуби на глотковій кістці і 7 коротких зябрових гребінців на нижній частині першої зябрової дуги (у інших летрінопів їх набагато більше).

Синоніми

  • Lethrinops spec. ‘Longimanus Likoma’
  • Lethrinops spec. ‘longimanus Mara Point’

Комерційна назва

  • Lethrinops Longimanus Likoma
  • Lethrinops Longimanus Mara Point