Labeotropheus trewavasae (Thumbi West)

Проте всередині однієї популяції можуть виникати і виникають генетичні варіації (колірні варієти або колірні морфи) – O-Morphe (“orange” – помаранчеві) та OB-Morphe (“orange-blotch” – помаранчево-плямисті).

  • Labeotropheus trewavasae (Thumbi West)
  • Labeotropheus trewavasae (Thumbi West) О

Ареал

Представители этого вида цихлид встречаются в южной части озера Малави (государство Малави) в водах у острова Западный Тумби.

Labeotropheus trewavasae (Thumbi West)

фото Buck Norris

Живуть, переважно, в скельних біотопах на глибинах до 40 метрів і глибше, вибирають скельні регіони багаті на осадові відкладення. Анатомічно за багатьма відмітними ознаками дуже схожі зі спорідненим видом Labeotropheus fuelleborni, але мають вужчий за висотою корпус (за винятком деяких геоваріантів з вищим корпусом). Вузький, прогінний корпус дозволяє більшості представників цієї великої видової групи проникати в маленькі печери та ущелини між скелями. Спеціалізуються на живленні водоростевими обростаннями на ділянках вільних від осадових відкладень, що знаходяться на вертикальних та нижніх поверхнях скель, що нависають. Верхні поверхні скель у цьому біотопі покриті шаром осадових відкладень і мають малу поживну цінність. Ніс і підборіддя у Labeotropheus trewavasae менш м’ясисті і меншого розміру, ніж у Labeotropheus fuelleborni – це пов’язано з тим, що техніка і технологія харчування перших відрізняється від техніки та технології харчування останніх і не пов’язана з добуванням їжі в постійному турбулентному потоці. Форма корпусу – циліндрична на відміну від Labeotropheus fuelleborni, які мають здавлений з боків корпус. Колірний малюнок у L. trewavasae сусідніх популяцій варіює більш різко (без плавних переходів), ніж у L. fuelleborni – цілком ймовірно, це пояснюється тим, що тревавейси мешкають на різних глибинах глибоководних регіонів скельних біотопів і ніколи не мають генетичних контактів з сусідніми популяціями (ізольовані за глибиною проживання).

Зіскребають, зішкрібають, а іноді і відривають водоростеві обростання, розташовуючись під кутом 30 градусів до субстрату. Повною мірою при харчуванні використовують низькорозташований рот і кілька рядів трьохвершинних зубів, що розташовані на зовнішніх щелепах. Як опора і своєрідний важіль з успіхом використовується м’ясистий ніс і потовщене підборіддя.

Комерційні назви

  • Labeotropheus trewavasae Thumbi West
  • Labeotropheus trewavasae Red Top
  • Labeotropheus trewavasae Thumbi West Orange