Altolamprologus calvus “black”

Є географічним варіантом (расою) виду Altolamprologus calvus.

 • Altolamprologus calvus ‘black’ (Nangu)
 • Altolamprologus calvus ‘black’ (Zaire) = Altolamprologus calvus ‘black Congo’
  Altolamprologus calvus Black Zaire
 • Altolamprologus calvus ‘black’ (Zambia)
 • Altolamprologus calvus ‘black pearl’ (Congo)
 • Altolamprologus calvus ‘black pearl’ (Lunangwa)
 • Altolamprologus calvus ‘black pectoral’
  Самець Altolamprologus calvus 'black pectoral' Самиця Altolamprologus calvus 'black pectoral'
 • Altolamprologus calvus ‘black pectoral’ (Congo)

Утримання

Ці контрастні (чорні з розсипом білих “зірочок”) цихліди можуть утримуватися практично з будь-якими танганьїкськими і малавійськими видами. Хижацькі звички у кальвусів, якщо і проявляються, то не так часто і не так явно, як у компрессіцепсов.

При утриманні кальвусів необхідно враховувати той факт, що при виникненні будь-якої стресової ситуації вони намагаються сховатися у вузькості каміння, так що, якщо передбачається виїмка каміння з акваріума, то останні повинні бути уважно оглянуті щодо відсутності в них цих цихлід. Для годування можна використовувати: морожені циклоп, коретру, кулекс, мотиль (дуже рідко), пластівці та гранули (попередньо замочені), живу артемію та браковану молодь інших акваріумних риб. Корми повинні чергуватись і застосовуватись у розумних межах, що виключають перегодівлю. Режим годування дорослих особин – щонайменше 2 рази на день, а молоді (циклоп, артемія, мікромін) – 3-4 рази на день.

Розмноження

Можуть нереститися, як в окремому, так і в загальному акваріумі – необхідні лише камені з ненаскрізними отворами та щілинами, типу черепашника або туфу, причому ікра буде відкладена у найдальшому куточку цього поглиблення. При опіці ікри та молоді самка постійно знаходиться всередині заглиблення, закриваючи вхідний отвір, що дуже ускладнює спостереження за розвитком ікри. Часті, але короткочасні виходи самки з гнізда свідчать, що процес інкубування добігає кінця і молодь починає потроху плавати всередині притулку. Опіка молоді, що попливла, може тривати 2-3 тижні.