Pseudotropheus sp. polit

Представники цього виду Pseudotropheus зустрічаються в західній частині озера Малаві (Малаві) у водах бухти Ліон, розташованої за 20-25 кілометрів на південь від мису Мануло.

Віддає перевагу скельним біотопам та перехідним зонам на глибинах близько 10 метрів. Самці, що нерестяться, агресивно захищають свої нерестові рив’єри і можуть відганяти будь-яких загарбників на відстань декількох метрів від нерестилища, яке розташовується в маленькій печері, що часто представляє собою ямку під невеликою скелею. Самки живуть самотньо і ведуть досить замкнутий спосіб життя, вишукуючи для цієї мети щілини та ущелини в скельному біотопі.

Цікавою відмітною ознакою Pseudotropheus sp. polit є здатність самців до несподіваної зміни забарвлення. Готові до нересту самці мають біло-блакитний корпус і темне, майже чорне забарвлення голови з двома помітними, білими інтерорбітальними смугами (смуги між очима). При переляку чи занепокоєнні самці моментально втрачають специфічне чоловіче забарвлення та їх неможливо відрізнити від самиць. Очевидно, цим вони намагаються убезпечити себе від можливих неприємностей.

Скльовують водорості зі скельних обростань, вибираючи переважно пухкий матеріал, тобто. кремнеземки.

Геоварієти

  • Pseudotrophues sp. polit (Lion’s cove)
    Pseudotropheus sp. 'polit' Lion's Cove