Apistogramma psammophila

Apistogramma psammophila – це цікава рибка з роду Apistogramma. Зникаючий вид (The IUCN Red List)

Apistogramma psammophila є прісноводною рибкою, що зустрічається у верхній частині р. Оріноко (Upper Orinoco) в нижній частині басейну р. Атабапо (Rio Atabapo), біля впадіння річки Каньйо-Чамучіна (Caño Chamuchina), департамент Гуайнія (Guainía), Колумбія.

Apistogramma psammophila має досить яскраве забарвлення, здебільшого зеленувате з синьо-білими смугами та кольоровими плямами на голові та тілі. Самці зазвичай мають більш насичене забарвлення, ніж самки.

Apistogramma psammophila має дві темні горизонтальні смуги на бічній стороні тіла, дві плями на грудних плавцях, підорбітальна смуга розширюється значно ширше вентрально, та відсутня пляма на хвостовому плавці. У дорослих самців м’які дорсальний та анальний плавці мають довгі філаментозні продовження, що майже досягають заднього краю хвостового плавця, а черевні плавці мають ниткоподібне подовження, що майже досягає середини основи анального плавця.

Вид найбільше схожий на Apistogramma diplotaenia Kullander, 1987.

Насправді неможливо відрізнити два види на юнацькій стадії без знання їх походження. Існує одна відмінна риса, яка відрізняє A. diplotaenia від A. psammophila , і це неправильний малюнок з 6-8 коротких вертикальних темних смугоподібних відмітин на животі під нижньою боковою смугою A. psammophila, які ніколи не зустрічаються у A. diplotaenia. На жаль, це забарвлення смуг не можна добре спровокувати. Зрозуміло, що він показується лише залежно від настрою, але в якому настрої? Тварини під сильним стресом повністю бліднуть, а під час агресивних дій смуги також не видно або щонайбільше виражені. Мабуть, найкраще вони помітні у розслаблених, досить «нудьгуючих» тварин. Другою характеристикою є форма хвостового плавника (округла у A. diplotaenia, ланцетоподібна у A. psammophila ), але вона чітко помітна лише у цілком дорослих самців і тому не має значення для визначення молоді. Ще однією характеристикою є червонувата ділянка на щоках і грудях між оком і грудною пахвою у дорослих самців.