Apistogramma psammophila

Apistogramma psammophila – це цікава рибка з роду Apistogramma. Зникаючий вид (The IUCN Red List)

Apistogramma psammophila є прісноводною рибкою, що зустрічається у верхній частині р. Оріноко (Upper Orinoco) в нижній частині басейну р. Атабапо (Rio Atabapo), біля впадіння річки Каньйо-Чамучіна (Caño Chamuchina), департамент Гуайнія (Guainía), Колумбія.

Apistogramma psammophila має досить яскраве забарвлення, здебільшого зеленувате з синьо-білими смугами та кольоровими плямами на голові та тілі. Самці зазвичай мають більш насичене забарвлення, ніж самки.

Apistogramma psammophila має дві темні горизонтальні смуги на бічній стороні тіла, дві плями на грудних плавцях, підорбітальна смуга розширюється значно ширше вентрально, та відсутня пляма на хвостовому плавці. У дорослих самців м’які дорсальний та анальний плавці мають довгі філаментозні продовження, що майже досягають заднього краю хвостового плавця, а черевні плавці мають ниткоподібне подовження, що майже досягає середини основи анального плавця. Вид найбільше схожий на Apistogramma diplotaenia Kullander, 1987, але відрізняється від цього виду неправильним малюнком з 6-8 коротких вертикальних темних смугоподібних відмітин під нижньою боковою смугою, а також у дорослих самців червонуватою ділянкою на щоках і грудях між оком і грудною пахвою та чітко ланцетним хвостовим плавцем.