Chindongo sp. elongatus (Luhuchi)

Ґеографічна раса Ch. sp. “elongatus ornatus” (Tanzania).

Chindongo sp. 'elongatus Luhuchi', male Chindongo sp. 'elongatus Luhuchi', female

Ареал

Крім цього ґеоваріанту є ще одна раса – Ch. sp. elongatus (Chuwa), який живе у водах біля великого берегового виступу Чува, в основі якого розташований великий населений пункт Мбамба Бей, а сам мис омивається водами затоки Мбамба Бей.

Представники цього виду цихлід зустрічаються в західній частині озера Малаві (держава Танзанія) у водах біля скель Мауньуні, розташованих поблизу великого населеного пункту Мбамба Бей, а також на південь від цих скель уздовж узбережжя мису Чува.

Опис

Обидва геоваріанти виду Ch. sp. “elongatus ornatus” (Tanzania), включаючи описаний, мешкають у перехідних зонах багатих осадовими відкладеннями і тримаються завжди в безпосередній близькості від скель. Самці територіальні та захищають маленькі печерки у скелях, відганяючи, в основному, одновидових самців. Самки плавають поодинці через біотоп і, якщо вони готові до нересту, то намагаються запливати в нерестове угіддя самців у шлюбному вбранні. Самці мають подовжений корпус і дуже рідкісний колірний малюнок, що характеризується вертикальними смугами, що звужуються у напрямку спинного плавця. Самки забарвлені у жовтий колір, але у них відсутня чорна субмаргінальна смуга на противагу самкам виду Ch. sp. “elongatus ornatus, яких ця смуга характеризує.

Утримання

Температура води 22-25 °C, твердість 9-19, pH 7,5-8,0. Як і інші малавійські цихліди, потребує гарної аерації, фільтрації та регулярної часткової заміни води. Тримають групою, що складається з самця та декількох самок. З іншими видами малавійських цихлід добре уживаються у великих акваріумах (від 400 л).

Як і інші види групи Мбуна вживає різноманітний корм з поверхні каменів — водорості, зоопланктон. Тому в акваріумних умовах обов’язково повинні бути присутні рослинні корми (наприклад, спіруліна, ошпарені листки кульбаби, шпинату, кропиви). Можна годувати сухим кормом. Корисною підкормкою є зоопланктон — циклопи, дафнії.

Синоніми

  • Pseudotropheus sp. ‘elongatus Luhuchi’
  • Pseudotropheus sp. elongatus (Luhuchi)
  • Pseudotropheus sp. ‘elongatus ornatus tanzania’
  • Pseudotropheus sp. elongatus ornatus (Tanzania)