Copadichromis parvus

Copadichromis parvus, male Copadichromis parvus, female

Ареал

Вид зустрічається у південно-східній частині озера Малаві (держава Мозамбік) у водах між великим населеним пунктом Метангула та рифом Нкунгу.

Опис

Як у більшості видів видової групи Copadichrpomis mbenji (“Copadichromis-Mbenji-Group“) у самок, неактивних самців та молоді Copadichromis parvus є три латеральні плями на боках корпусу: супра-пектораль, супра-анал та супра-каудал. Положення та розміри цих плям практично однакові і не мають виразних відмітних ознак.

Самці у нерестовому вбранні показують чорне забарвлення анального плавця без кольорової маргінальної смуги (порівняно з Copadichromis cyanocephalus). У збудженому стані у самців проглядається на лобі голубувато-біла засвітка, що тягнеться від верхньої губи до спинного плавця.

Нерестова арена цього виду розташовується на глибинах від 11 до 23 метрів. При будівництві нерестовища використовується метод викопування та видалення піску з-під облюбованого каменю, причому розміри вибраного каменю можуть бути набагато більшими, ніж простір необхідний для нересту. Нерест відбувається безпосередньо у виритій під каменем печері.

У деяких біотопах мозамбікського узбережжя Copadichromis parvus мешкає симпатрично з Copadichromis cyanocephalus і обидва види можна відрізнити лише за вбранням самців. При порівняльному аналізі обох видів дослідниками, які проводили науковий опис, не було виявлено жодної морфологічної чи меристичної відмітної ознаки.

Утримання

Належать до групи ‘Утака’ і харчуються зоопланктоном у відкритих водах на протязі всього року, роблячи короткі паузи для нересту, протягом якого раціон харчування може або незначно змінитись або перейти до категорії короткочасного голодування.

Ґеоварієти

Синоніми

  • Copadichromis sp. ‘verduyni dwarf’

Комерційні назви

  • Copadichromis Verduyni Dwarf,
  • Copadichromis Verduyni Dwarf Metangula