Xenotilapia sp. “fluorescent green”

Вид не віднесено до жодної видової групи ксенотиляпій і, внаслідок цього, він посідає відокремлене місце серед представників цього роду. За деякими джерелами вважається, що вид Xenotilapia sp. “fluorescent green” є географічним варіантом (расою) виду Xenotilapia nasus.

Самець Xenotilapia spec. 'fluorescent green' Самиця Xenotilapia spec. 'fluorescent green'

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в південній частині озера Танганьїка у водах між мисом Чаїтіка і населеним пунктом Гомбе (держава Замбія).

Надають перевагу скельним біотопам і перехідним зонам на глибинах між 25 і 45 метрами.

Опис

Шлюбне забарвлення самця характеризується так: спинний плавник має кілька горизонтальних смуг різних відтінків – верхня відторочка (маргінальна смуга) чорно-коричневого кольору з мідним відливом, субмаргінальна смуга блакитного кольору, а нижче неї (субсубмаргінальна смуга) темно-коричневого кольору. Основа спинного плавця створює ілюзію ще однієї смуги, що флюорисцирує зеленим кольором. Корпус сріблясто-блакитний із зеленуватим відливом. Зелені та сині тони присутні і в забарвленні анального плавця, блакитним кольором підфарбована верхня губа і нижній край хвостового плавця.

Утримання

Представники цього виду, як правило, мешкають у складі невеликих (8-10 особин) груп. Вид – територіальний.

Розмноження

Інкубують ікру в роті, причому у виношуванні ікри беруть участь обидва батьки (спочатку самка, потім самець). Передача личинок відбувається на субстраті, частіше на піску, при цьому самка “випльовує” личинок безпосередньо перед “носом” самця, який миттєво збирає їх у рот.