Aristochromis christyi

Aristochromis christyi Trewavas, 1935

Рід Aristochromis складається з єдиного виду Aristochromis christyi Trewavas 1935

Aristochromis Christy

Ендемік озера Малаві.

Вид був названий на честь Катберта Крісті, який збирав рибу для Британського музею в Африці.

Aristochromis christyi, самець Aristochromis christyi, самиця

Aristochromis christyi – це хижа хижа риба, яка живе переважно на скелястих узбережжях та в перехідній зоні між скелястими та піщаними берегами на глибинах від двох до десяти метрів.

Живляться, в основному, молоддю цихлид з групи ‘Мбуна’ розміром від 3 до 8 см. Під час полювання вид часто лежить на землі з одного боку тіла, імітуючи вмираючу рибу, а потім повільно рухається до хижої риби, щоб блискавично кинутися, коли вона підійде досить близько. Або, лежачи на боці, всмоктує молодь, яка втекла під камінням.

Самиця виношує ікру та личинок у роті близько трьох тижнів і захищає мальків, що плавають, ще приблизно три тижні.

Для утримання цих, значних за розміром, хижих цихлид необхідний акваріум досить великої ємності. Небажано спільне утримання представників цього виду з дрібними видами групи ‘Мбуна’, а також з будь-якою іншою молоддю цихлид, навіть великих видів. Мінімальна співвідношення особин одного виду в групі для успішного розведення – 1 самець + 2-3 самиці, оптимальне співвідношення – 3 самці + 5-7 самиць. Двох самців утримувати небажано, тому що не домінуючий самець може бути або убитий домінуючим самцем або буде постійно перебувати в непривабливому вигляді через фізичний вплив домінанта. Три самці завжди краще, ніж два, тому що увага домінуючого самця як би розсіюється і така ситуація не призводить до згубних наслідків. Рекомендується підгодовувати дорослих особин бракованою молоддю інших видів акваріумних риб, але тільки не молоддю з природних річок і ставків (щоб уникнути занесення небажаної інфекції).