Dicrossus warzeli

Найрідкісніша з усіх шахових цихлид в акваріумі – це Dicrossus warzeli, яка до свого наукового опису була відома як Dicrossus або Crenicara sp. (Tapajós).

У 1992 році карликову цихлиду з дуже характерним забарвленням виявив у безіменній притоці (Ігарапе) великої річки Ріо-Тапахос у Бразилії мандрівний акваріуміст Франк Варцель і привіз її до Німеччини, що на той час ще було легально можливим. Варцелю вдалося успішно довести тварин до нересту, але виростити молодь не вдалося.

Після того, як Френк Варзел задокументував свій досвід за допомогою красивих фотографій, “sp. Tapajós” стала омріяною рибкою для багатьох друзів карликових цихлид. Комерційний імпорт вдається лише дуже і дуже рідко. В “Акваріум Глазер” ця риба була лише 6 разів: 5 разів у 1999-2005 роках і у листопаді 2022 року. З останнього імпорту вони відібрали кілька пар для одного з селекціонерів, який зараз (листопад 2023 року) може доставити перших статевозрілих особин.

За малюнком на боках можна безпомилково впізнати Dicrossus warzeli, який отримав наукову назву в 2010 році на честь першовідкривача, який несподівано помер у 2004 році. В агресивному настрої це маркування зникає, як і в інших видів Dicrossus, поступаючись місцем поздовжній смузі. На фотографіях агресивної поведінки видно, як один з самців бореться зі своїм дзеркальним відображенням.

Утримання

Для догляду, а тим більше для розведення цих карликових цихлид, у яких самці досягають близько 7, а самки 3-4 см в довжину, слід використовувати теплу, м’яку і кислу воду. Дуже важливими є гумінові речовини (вільхові шишки, опале листя тощо) та дрібний піщаний субстрат. На відміну від апістограмми, дикроссуси є відкритими нерестовиками. Основна турбота про виводок лягає на самку, яка іноді може поводитися дуже домінантно по відношенню до самця.

Джерела