Ptychochromis insolitus

Одна з найрідкісніших тварин у світі – ця “мадагаскарська цихліда” (Madagascar cichlid), яка була науково описана лише в 2006 році, а вже в 2013 році існували побоювання, що вона вимерла. Вона існувала лише в одній річці на Мадагаскарі – Мангарахарі (Mangarahara), на честь якої цього окуня також називають “мангарахарською цихлідою”. Будівництво греблі та надмірний забір води для сільського господарства призвели до пересихання річки. Разом з річкою загинула і вся риба, яка в ній мешкала.

Це майже диво, що кілька живих екземплярів Ptychochromis insolitus були виявлені в залишковій акваторії в басейні Амбоабоа (Amboaboa), і що розведення цих риб було успішним. Віддані природоохоронці, в тому числі багато приватних акваріумістів, зараз намагаються захистом цього останнього притулку на Мадагаскарі. У той же час, створюється природоохоронна програма розведення цього виду риб.

Утримання

Ptychochromis insolitus виростає приблизно до 15 см у довжину. Вид найкраще утримувати групою у відносно великих акваріумах (500 л). З такій зграї агресія розподіляється між декількома особинами, а також найлегше знайти пару, яка добре гармонує між собою і, зрештою, гарантує, що “мангарахарська цихліда” не зникне з нашої планети.