Rocio octofasciata

Восьмисмугова цихліда (Rocio octofasciata) — риба родини цихлових, роду Rocio, в англійськомовній літературі ця риба має назву «Jack Dempsey», що пов’язано з тим, що своєю агресивню поведінкою й сильними рисами морди її можна порівняти з відомим американським боксером 20-х років минулого сторіччя Джеком Демпсі.

Ареал

Риба широко розповсюджена в Північній і Центральній Америці (на південь від Мексики до Гондурасу), где вона зустрічається в повільних водах, таких як заболочені участки з теплою, мутною водою, забруднені брудом та піском канали, дренажні канави й ріки. Встановлено також, що вид інтродукований у США, Австралії та Таіланді (напевно, як втікачі з акваріумів).

Rocio octofasciata живуть у тропічному кліматі й надають перевагу воді з рН 6-7, твердістю від 9-20 dGH і температурою в межах 22-30 °C.

Опис

Вони можуть досягати 25 см у довжину. Це хижаки, їдять хробаків, раковидих, комах та інших риб. Вони можуть з’їсти невеликих (молодих) пецилій, уже при довжині тіла близько 7-8 см.

Мальки мають світло-сіре або світло-коричневе забарвлення з ледь видними бірюзовими плямками. Із дозріванням забарвлення змінюється до темно-фіолетово-сірого з дуже яскравиви, райдужними синьо-зеленими й золотими блистками. Їх кольори змінюються (втрачаються) під час стресу. Спинний і анальний плавці самців мають довгі, гострі кінці. Самиці позбавлені цих збільшених країв.

Утримання

Ці риби — популярні як мешканці акваріумів, завдяки своїй вражаючій зовнішності й цікавій поведінці. Вони, як і більшість цихлових, вважаються «агресивними», але можуть жити в добре заселеному акваріумі, де агресія «розсіюється» на безліч риб і є можливість зайняти й охороняти «свою» територію. Rocio octofasciata — це цихлові, що часто відрізняються проявом сором’зливости, при цьому вони ховаються в печері. Рекомендуеться, щоби Rocio octofasciata було надано багато місць, для того щоби ховатися. Вони часто займають печери першими й дуже агресивні до інших риб у акваріумі, що плавають біля їхньої домівки.

Існує синій варіант цієї риби, широко відомий як «Blue jack dempsey» або «Electric blue jack dempsey».Це, звичайно, генетична мутація. Сині екземпляри менш агресивні, менші за розміром і тонші.

Розмноження

Rocio octofasciata відкладають ікру на субстраті (дно акваріума або басейну). Як і більшість цихлових, вони доглядають за нашадками — оберігають кладку й мальків. Rocio octofasciata, як відомо, дуже уважні батьки, вони попередньо пережовують їжу, щоби прогодувати своїх дитинчат. І все ж, для них не є рідкістю поїдання ікри й мальків батьками при великій небезпеці.