Labidochromis lividus

Labidochromis lividus Lewis, 1982 — “голубий лабідохром” — назва виду походить від латинського слова “lividus” (синюватий, синювато-сірий, синьо-чорний), що вказує на синювато-чорне забарвлення тіла та плавців цих риб.

  • Labidochromis lividus (Likoma Island)

    (c) Ad Konings, malawi.si

Ареал

Ендемічний вид для озера Малаві, де він відомий тільки на кам’янистому дні уздовж західного узбережжя острова Лікома у районі бухти Лайонс-Ков.

Мешкають у мілководних скельних біотопах, а також у перехідних зонах. Дуже прив’язаний до скельного субстрату, тому навіть у перехідних зонах тримаються лише поблизу скель. Готові до нересту самці спостерігаються протягом усього року та захищають печери, розташовані між скелями. Очевидно, через свою боязкість територіальні самці частіше ховаються у сховищах, ніж бравують своєю територіальністю.

Опис

Цей вид може досягати в довжину 7,1 см.

Всеїдний вид. У природі живиться водоростями і рачками на каменях.

Висмикують (виривають) водорості зі скельних обростань. За допомогою своїх пінцетоподібних, гострих зубів можуть витягувати навіть вміст водоростевих сумок, які виростають у найдрібніших поглибленнях шорсткої поверхні скель і вислизають від уваги інших водоростеїдних видів, що пасуться на скелях, так як просто не доступні для рота та зубів цих видів.