Copadichromis quadrimaculatus

Назва виду вказує на чотири плями на корпусі, які було виявлено у голотипу, за яким вівся науковий опис. При цьому враховувалася і пляма, розташована на зябровій кришці виловлених екземплярів.

Типовими екземплярами (голотпом) для наукового опису виду стали екземпляри, виловлені біля великого острова Лікома (держава Мозамбік). Нині відомо кілька географічних варіантів (рас) цього виду, дуже схожих на типовий варіант, але таких, що демонструють широку варіабельність у забарвленні плавців і в кількості плям-супр на корпусі. У зв’язку з цим зроблено висновок про поліморфність виду Copadichromis quadrimaculatus, тобто в межах однієї популяції можуть утворюватися різні колірні варієтети (морфи).

Належить до категорії “плямиста Утака”, тобто самки, неактивні самці та молодь мають плями на боках корпусу.

Самець Copadichromis quadrimaculatus Самиця Copadichromis quadrimaculatus

Ареал

Живуть у відкритих водах далеко від узбережжя (єдиний з групи “Утака“), нерестяться в перехідних зонах і скельних біотопах. Цей вид є одним з небагатьох у групі “Утака”, який мігрує від початку до кінця нерестового сезону. Пік нерестового сезону припадає на період з травня по вересень. Після випуску з рота самок молодь протягом майже 2-х років нагулюється у відкритих водах скельних біотопів, після чого мігрує в глибші області і приєднується до зграй дорослих цихлід свого виду. Тобто можна вважати, що їхнє дорослішання і здатність до розмноження настають не раніше, ніж у 2-річному віці. Територіальні, готові до нересту самці захищають своє нерестове місце, розташоване на скелі на глибинах близько 30 метрів. Цей вид, що мешкає в багатьох районах озера, є дуже численним, що стимулює його постійний вилов місцевими рибалками для подальшого вживання як їжі. Copadichromis quadrimaculatus відрізняються від інших “Утака” високим корпусом і відносно загостреним ротом. Відмітною ознакою цього виду є також плями-релізери на анальному плавці, які поширені на більшій частині плавця, а не сконцентровані тільки на його нижній кромці.