Діамантова цихліда

Herichthys carpintis – це риба родом з Мексики.

Це велика риба, що досягає 25 см. На всьому тілі має безліч синьо-зелених блискучих цяток на чорному та сіро-зеленому фоні. Яскраві плямки, також присутні на плавниках. Цей вид поліморфний, самці набагато більші, ніж самки, і вони мають великий жировий наріст на лобі при досягненні повноліття.

Остерігайтеся можливої плутанини з Herichthys cyanoguttatus (Texas Cichlid) чиї яскраві плякми значно менші. До того ж самці мають не настільки велику лобову гулю.


(c) The Cichlid Dojo

Ареал

Ця риба, природно, знаходиться в північній частині Мексики, в річках з сильною течією.

Утримання

Триманти цих цихлід легко, однак вони вимагають аквариумів достатнього розміру. Дійсно, Діамантові цихліди – це великі риби, і вони можуть бути дуже агресивними, особливо в період нересту. Поза сезону нересту, якщо вони мають достатньо місця, вони ненадто агресивні до інших риб приблизно такого ж розміру.

Декор грунтується на гравії та камінні, можливо, корчах. Необхідно забезпечити, щоб рибам було де сховатись у випадку небезпеки на їх території. Рослини найчастіше будуть просто вирвані. Параметри води не мають великого значення. Годувати риб слід м’ясом риб, креветок, мідій і т.д.

Твердість води 9-20 dGH
pH 7,5 — 8,5
температура 22 — 26°C
Об’єм

Розмноження

Особи стають статево зрілими при досягненні розміру тіла в 10 см.

Під час нересту, батьки мають дивовижне забарвлення і районі голови в той час як інша частина тіла стає дуже темною, майже чорного кольору. Ця область є чіткою у формі трикутника від нижньої щелепи і простирається до середини тіла.

Батьки захищають і піклуються за ікрою й мальками. Зростаючі неповнолітні копії розробиті п’ятьма або шістьма чорними плямами вздовж тіла.

Зовнішні посилання

Джерела