Maylandia sp. “membe deep”

Цей вид є ендеміком острова Лікома і географічні варіанти (раси) виду Maylandia sp. “membe deep” не відомі.

Ареал

Представники цього виду зустрічаються у східній частині озера Малаві (держава Мозамбік) у водах біля великого острова Лікома. Місце проживання цього виду обмежене північно-східною частиною острова Лікома (Likoma) між мисом Мембе (Membe Point) і крихітним острівцем Майнгано (Maingano).

Віддають перевагу перехідним зонам багатим осадовими відкладеннями на глибинах від 15 до 30 метрів.

Опис

Самці цього виду мають незвичайне, прекрасне забарвлення: поєднання чорного кольору по периметру тіла з блакитним кольором корпусу у самців створюють враження риби, що світиться, самки забарвлені в темно-жовті кольори, молодь забарвлена ​​як і самки, але жовтий колір у неї більш яскравий і насичений. Нагадує Pseudotropheus sp. ‘polit’.

Прекрасне чорно-блакитне забарвлення самців може швидко трансформуватися в однотонне сіро-блакитне забарвлення. Очевидно, це викликано як неактивністю чи незрілістю самців, і необхідністю прийняття захисного забарвлення у разі виникнення небезпеки.

Самки темно-жовті.

І самці і самки цього виду є великими цихлидами – їх розмір сягає 10-11 см.

Вид є раритетним – це пов’язано як з невеликою щільністю популяції, так і з великою глибиною існування виду і, відповідно, складністю його вилову.

Самці харчуються, переважно, скельними обростаннями і мікроорганізмами, що живуть в них, а самки – водоростевими обростаннями і зоопланктоном.

Комерційна назва

Pseudotropheus Membe Deep