Maylandia xanstomachus

Даний вид разом із видовими групами Maylandia fainzilberi та Maylandia sp. “zebra chilumba” відноситься до 3-ї групи “великих зебр”. Типовими екземплярами для наукового опису цього виду були особини, виловлені поблизу острова Малери у південній частині озера.

  • Metriaclima xanstomachus OB

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля острова Малери (Maleri Island), розташованого на північний схід від міста Чіпока, а також у водах біля прилеглих островів Нанкома і Накантенга, що утворюють своєрідний острівний архіпелаг.

Мешкають у скельних біотопах вільних від осадових відкладень на глибинах 5-7 метрів, а також у перехідних зонах. Є близькими родичами Maylandia fainzilberi, особливо схожий на вигляд і забарвлення на геоваріант Maylandia fainzilberi (Mara Rocks).

Опис

Maylandia xanstomachus характеризуються відсутністю чіткої вертикальної смугастості корпусу. Самці цього виду мають блакитне забарвлення корпусу і плавників, крім забарвлення черевних плавців – вони чорного кольору, горло самців – жовте.

Для нересту самці займають печери у скельному біотопі та ревно їх захищають, нерест відбувається усередині печер. Самки інкубують ікру в роті і ховаються між скелями, після “випуску” молодь опікується самкою щонайменше три тижні, після чого молоде покоління формується у зграї (за прикладом дорослих особин).

Як і всі представники видового комплексу “зебра”, живляться пухким матеріалом скельних обростань. Вичісують пухкий матеріал із скельних обростань, розташовуючись практично під прямим кутом до скельного субстрату.

Синоніми

  • Pseudotropheus zebra “yellow throat” (Rubbink, 1983)
  • Pseudotropheus xanstomachus (Staufer, 1989)
  • Maylandia xanstomachus – Stauffer & Boltz, 1989 – валідна назва

Комерційні назви

  • Pseudotropheus Yellow Chin
  • Maylandia Xanstomachus Maleri