Pseudotropheus galanos

Вид зустрічається в південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля острова Мбенджі (Mbenji Island), розташованого на північ від затоки Доміру, а також у водах біля островів Намаленджі та Малері.

Pseudotropheus galanos, male Pseudotropheus galanos, female

Віддають перевагу мілководним, вільним від осадових відкладень скельним біотопам. Глибина їхнього проживання не перевищує 2-х метрів. Самці, що готуються до нересту, територіальні і досить активно захищають свої нерестові печери, розташовані між скелями на глибині близько 4-х метрів. Дозрілі самки йдуть на нерест у зайняті самцями печери. Самки, що не беруть участь у нересті, і незрілі самці формуються в групи для пошуку їжі, які курсують у відкритих водах на відстані 1-1,5 метрів від субстрату. Основне забарвлення самців, що у острова Мбендлжи, синя, а самці більш південних популяцій, що у островів Накнтенга і Малери, несуть жовте забарвлення горла і грудної області. Pseudotropheus galanos дуже схожий на вигляд з Pseudotropheus williamsi.

Розмір самців – 11-12 см, самиць – 9-10 см.

Харчуються переважно зоопланктоном у відкритих водах. Проте, досить часто активні самці і готові до нересту самки харчуються водоростями скельних обростань і, відповідно, мікроживотними, що мешкають у них.

Утримання

Акваріум від 300л з великою кількістю каміння, що утворюють багато печер для переховування.

На 1 самця бажано мати 3-4 самиці.

Ґеоварієти

Комерційні назви

  • Pseudotropheus Williamsi Red Top Mbenji,
  • Red Top Brevis,
  • Pseudotropheus Red Dorsal