Mayaheros beani

Походження

Ріо-Сан-Крістобаль (Rio San Christobal) = Лагуна Ель-Камалот (Laguna El Camalote), Сан-Блас (San Blas), Наяріт (Nayarit), Мексика (Mexico).

Маленьке містечко Сан-Блас, де Ріо-Сан-Крістобаль впадає в Тихий океан, вважається найпівнічнішим місцем з тропічним кліматом на тихоокеанському узбережжі Мексики. Назва Laguna El Camalote спочатку була використана для болотистої місцевості на південний схід від гирла річки, але також використовується для океанської затоки на південь від Сан-Бласа.

Опис

Mayaheros beani, знайдені тут, мають контрастний чорно-білий вигляд під час розмноження. Однак забарвлення може сильно відрізнятися в залежності від настрою та попадання світла. За межами періоду розмноження вони мають синьо-зелене забарвлення, що принесло їм рідну назву Mojarra verde (зелений Мохарра).

Риба зустрічається від солонуватих вод гирла і мангрових боліт до верхів’їв річок і струмків. Мешкають вони також на болотах, водоймах, ставках і зрошувальних канавах.

В акваріумі вони можуть досягати розміру самці 30 см та, самиці, 25 см. Статевозрілими стають  не раніше ніж при досягнні 6 см у довжину.

Утримання

Температура води коливається від 16 до 34 градусів. Вміст мінеральних речовин у воді та значення pH також сильно відрізняються залежно від місця та сезону.