Maylandia greshakei

Належить до видової групи “Red-Top Zebra“, яка входить до видової групи “Classical-BB Zebra” (класична, чорносмугова зебра). На сьогоднішній день відома ще одна популяція цього виду з жовтим спинним плавцем у самця. Вигляд – неполіморфний. Саме цей вид став типовим для наукового опису роду Maylandia, навколо якого поряд з родом Metriaclima, досі ведеться гаряча дискусія про валідність цих родів і видів, що входять до них.

 

У виду Maylandia greshakei є штучно виведена (селекційна) альбіносна форма.

  • Maylandia greshakei Albino
  • Maylandia greshakei (Makokola Reef)

Ареал

Представники цього виду зустрічаються у південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах на південь від острова Боадзулу, а точніше у невеликих рифів Макокола та Мвалаваквені.

Мешкають у скельних біотопах рифів на глибинах від 15 до 35 метрів. Скелі цих рифів частково покриті шаром осадових відкладень. Самці живуть, як правило, у печерах. Представники даного виду, як і Maylandia mbenjii, відрізняються від інших видів цієї раси відсутністю смугастості на корпусі.

Переважно харчуються фітопланктоном у відкритих водах, а самці, що нерестяться, – водоростевими обростаннями на скелях у своїх рив’єрах. Для пошуку планктону самки та незрілі самці групуються в “школи” (утворення), самці відпливають від своїх кормових угідь на відстань не більше 50 сантиметрів.

Опис

Розмір самців: 13 см, самиць – 11 см.

Синоніми

  • Pseudotropheus greshakei
  • Metriaclima greshakei

Комерційна назва

  • Pseudotropheus sp. “Ice Blue” – “Ice Blue Zebra” – льодово-синя зебра
  • Pseudotropheus sp. “Flety”