Copadichromis jacksoni

Належить до розряду великих копадихромісів групи “Утака”.

Самець Copadichromis jacksoni Самиця Copadichromis jacksoni

Copadichromis jacksoni – мешканець скельних біотопів, основні нерестові ділянки цього виду розташовані поблизу скельних узбереж з прозорою, чистою водою. Ці нерестовища розташовані на величезних скельних уламках, розташованих всюди навколо, тож їм не доводиться довго шукати самок, вони, як правило, завжди перебувають поруч. Нерестові рив’єри запекло захищаються від загарбників, тому що являють собою рясно зростаючі водоростеві “сади”, і охочих попастися на цих угіддях більш ніж достатньо, особливо цихлід з групи “Мбуна”. Є припущення, що представники цього виду цихлід нерестяться протягом усього року.

Copadichromis jacksoni мають цікаву особливість: біля острова Лікома, де симпатрично мешкають різні види з групи “Утака”, самки яких несуть на корпусі одну, дві або три плями або не мають плям (“чиста Утака”), самці обирають тільки “своїх” самок, відганяючи або повністю ігноруючи “несвоїх”. Виникає резонне запитання: ‘Що це? Здатність самців рахувати кількість плям?’. Цілком імовірно!

Опис

Самки і молодь цього виду несуть на боках свого корпусу дві невеликі плями темного кольору: одна пляма розташована в центральній частині корпусу і має назву супра-пектораль, друга – біля основи хвостового плавця і називається супра-каудал. Іноді, особливо в момент збудження або стресу, на корпусі з’являється ледве помітна третя пляма (супра-анал), розташована між 2-ма основними плямами, але вона настільки непомітна, що не є відмінною ознакою – це скоріше за все виняток із правил, ніж правило. У нерестовому забарвленні самець темно-синього кольору з білою плямою в потиличній частині голови.

Синоніми

  • Cyrtocara jacksoni
  • Haplochromis jacksoni

Комерційні назви

  • Haplochromis jacksoni
  • Copadichromis Freewater
  • Nguwa (месцева назва)