Chindongo flavus

Вид роду Chindongo.
Chindongo flavus, male Chindongo flavus, female

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля острова Чиніанквазі, а також в одному рифі між півостровом Нанкумба та островом Чиніамвезі.

Віддають перевагу скельним біотопам вільним від осадових відкладень. Глибина проживання від 7 до 20 метрів (в районі острова) та до 35 метрів (в районі рифу). Іноді спостерігаються у відкритих водах на великій відстані від скель.

Нерестові самці досить агресивно захищають свої нерестові печери між скелями, причому атакують будь-якого загарбника. Нерестові рив’єри знаходяться в місцях, де щільність популяції велика, тому вони відстоять одна від одної на відстані не більше 1 метра.

Самки і незрілі самці для пошуку їжі формуються в групи або великі зграї, що снують туди-сюди по біотопу, причому в таких зграях ніколи не спостерігалися самки, що інкубують в роті ікру.

За забарвленням Chindongo flavus дуже схожий на вид Chindongo sp. ‘elongatus‘ (Chailosi), але на відміну від останнього у нього відсутня синьо-чорне забарвлення голови.

Опис

Самці ростуть до 8-12 см, самиці – до 7-9 см.

Утримання

Розмір акваріуму для успішного утримання – від 160 літрів (90x45x40 см).

Велика частина акваріума повинна містити купи каменів, розташованих у формі печер з невеликими ділянками відкритої води між ними. Найкраще підійде піщаний субстрат. Не слід перешкоджати росту водоростей, оскільки риба буде на них лазити.

Температура води: 24-28°C, рН: 7,6-8,8, твердість: 10-25°H.

Не особливо агресивний, як для “мбуни”. Його не слід тримати з великою мбуною або іншими дуже бурхливими рибами або такими ж миролюбними видами, як павичи або утака, але його можна поєднувати з іншими мбунами такого ж розміру. Зокрема, не тримайте його з Chindongo elongatus або будь-яким видом з його групи, оскільки може відбутися гібридизація. Акваріум має бути “переповненим”, щоб зменшити агресію за території. Щоб зменшити домагання з боку самця, слід утримувати кілька самок, і тільки одного самця, якщо акваріум не дуже великий.

Розмноження

В ідеалі риби повиненні нереститися у видовому акваріумі в гаремі з одного самця і принаймні 3 самок, хоча вони часто нереститься в спільному акваріумі . 90-сантиметровий акваріум є хорошим розміром (хоча краще більший), і він повинен бути обладнаний, як було запропоновано вище, разом із деякими плоскими каменями та ділянками відкритого субстрату , які можуть діяти як потенційні місця для нересту . РН повинен бути приблизно 8,2-8,5 , а температура 25-27°C. Підготуйте рибу високоякісною дієтою, що складається переважно з рослинних речовин.

Самець очищає, а потім плаває навколо вибраного місця нересту, демонструючи інтенсивний колір, і намагається спокусити самок спаровуватися з ним. Він досить енергійний у своїх переслідуваннях, і саме для того, щоб розвіяти цю агресію, ми радимо тримати цей вид в гаремі. При бажанні самка підійде до місця нересту і відкладе там ікру, після чого забере її в рот. У самця риби на анальному плавці є яйцеподібні плями, які приваблюють самку. Коли вона намагається додати їх у виводок у роті, вона фактично отримує молоко від самця, запліднюючи таким чином яйця.

Самка буде виношувати ікру приблизно 3-4 тижні, перш ніж випустити мальків , які вільно плавають . Вона не буде їсти протягом цього періоду, і її можна легко помітити по її роздутому роту. Якщо самка зазнає надмірного стресу, вона може передчасно виплюнути виводок або з’їсти його, тому слід бути обережним, якщо ви вирішите перемістити рибу, щоб уникнути хижацтва мальків або переслідування з боку самців. Деякі заводчики штучно видаляють мальків з рота матері на 2-тижневому етапі і вирощують їх з цього моменту, оскільки це зазвичай призводить до більшої кількості мальків .

Мальки досить великі, щоб приймати науплії креветок , мікрохробаків і порошкоподібних сухих кормів від народження.

Синоніми

  • Pseudotropheus elongatus

Комерційні назви

  • Pseudotropheus Dinghani