Labeotropheus aurantinfra

Специфічний епітет є композицією з латинського прикметника “aurantiacum”, що означає помаранчевий колір, і другого латинського прикметника, “infra”, що означає нижче або під. Це стосується унікального шлюбного забарвлення самців, у якому черевна частина, переднє черевце та гілочки мають помаранчевий колір.

Ареал

Labeotropheus aurantinfra є ендеміком озера Малаві, уздовж узбережжя Малаві. Схоже, що він обмежений островом Чирва (Chirwa Island) та сусіднім проломом Ндомо (Ndomo Gap), між кінцем півострова Луромо (Luromo Peninsula) та островом Чирва.

Опис

Labeotropheus aurantinfra

Labeotropheus aurantinfra, новий вид. (A) Голотип живого самця (SAIAB 211375), SL 114,8 мм; (B) живий голотип із піднятим спинним плавцем; (C) голотип після консервації; (D) живий жіночий паратип (MPM Fi50071) з «помаранчево-плямистим» («OB») кольоровим малюнком, 88,7 мм SL; (E) паратип живого самця (MPM Fi50071) сіро-блакитного забарвлення, SL 111,7 мм; (F) вентральна поверхня самця з Е, що демонструє помаранчеве горло та гілочки; (G) паратип живого самця (MPM Fi50071) з великою помаранчевою пігментацією та зеленим блиском на голові та спині, 98,4 мм SL; (H) вентральна поверхня самця з G, що демонструє помаранчеве горло та гілочки.

Labeotropheus aurantinfra відрізняється від усіх інших Labeotropheus завдяки широкому розподілу помаранчевої пігментації по всьому тілу, включаючи верхню щелепу, преперкулярний край, гілковисті кістки, область горла та передню частину черевця та боки; хоча помаранчева пігментація є більш поширеною та більш поширеною у самців, вона також присутня в тих самих областях тіла у самиць.

Стиснуте тіло з розширеною яйцеподібною формою; глибина, типова для міцного Labeotropheus, і тіло стабільно глибоке по всій довжині. Тіло широке в районі грудного плавця та щитків вічка. Луски на черевці та передній частині черевця циклоїдні та щільно скупчені. Бічні луски ктеноїдні; відкрита частина луски віялоподібна та приблизно шестикутна. Передня бічна лінія перекриває задню бічну лінію на 0–3 лусочки. Спинний плавець довгий; 17–19 колючок і 7–9 променів. Перша шипа спинного плавця розташована попереду або навпроти гомілки. Дорсальні промені довжиною 3, 4, 5, доходять до гіпуральних і далі. Анальний плавник кутастий і змієподібний. Анальні промені довжиною 3, 4, 5 у самців, доходять від хвостового стебла до хвостового плавника; більшість самок з короткими променями анального плавника, що доходять лише до хвостового стебла. Початок анального плавника навпроти шипа спинного плавника 14, 15 або 16; анальний плавник попереду або навпроти спинного плавника. Хвостовий плавець субсічений. Грудний плавець довгий і округлий, 12-14 променів. Черевий плавець довгий, мінімально досягає початку анального плавника і довший у більшості екземплярів, особливо у зрілих самців; тазовий промінь слабо виражений і ниткоподібний у всіх зразках. Прикріплення тазового плавця навпроти 5 або 6 хребта спинного плавця.

Самець

Усі самці мають помаранчеву пігментацію верхньої щелепи, преперкулярного краю, брангіостегалії, гулярної області та передньої частини черевця, яка у більшості особин поширюється через вентрум. Язичок надглазка металевий синьо-зелений або металево-зелений. Голова, кришечка, спина яскраво-блакитні у більшості особин, рідко сіро-блакитні. Луски бокової та хвостової стебла небесно-блакитні або сіро-блакитні, обрамлені помаранчевим кольором; помаранчеве кільце може бути тонким, з переважанням синього, або може покривати всю луску. У деяких особин помаранчевий колір може поширюватися на все тіло, включаючи голову, бік і хвостову ніжку; у цих особин голова і спина з коричневим або зеленуватим блиском. 11 слабких смужок, видимих на боці та хвостовому стеблі. Спинний плавник переважно біло-блакитний; проксимальна частина спинного плавця може мати помаранчеві плями, що відходять від спини. Задня кромка спинного плавника помаранчева. Хвостовий плавець проксимально блакитний, на дистальному кінці переходить до чорного; тонкий жовтий задній край. Анальний плавник білий або білувато-сірий з декількома (3–8) оранжево-жовтими плямами. Черевний плавник блідо-червоний або оранжевий з яскраво-білим переднім краєм; помітна чорна смуга, що відокремлює передній край від заднього кольору. У консерванті самці рівномірно темно-коричневі або сірі з 11 слабкими вертикальними смужками на боках і хвостовому стеблі на деяких зразках. Деякі особини з коричневими плямами або кільцями на лусочках боків і черевної частини.

Самиця

Голова, тіло та хвостове стебло рівномірно світло-сірі, з 11 слабкими темними смужками, що простягаються через боки та хвостове стебло. Оперкулярна вкладка чорна з металевим зеленим блиском. Помаранчева пігментація верхньої щелепи, преперкулярного краю, бранхіостегалії, гулярної області та передньої частини черевця, хоча не така помітна, як у самців. Луска на боці та хвостовому стеблі з дрібними помаранчевими плямами біля вставки луски. Горло і гілочки білі. Спинний плавник білувато-сірий. Хвостовий плавець коричнево-сірий. Анальний плавець білувато-сірий з 1–2 жовтими яєчними плямами. Брюшний плавник білий або гіаліновий, з яскраво-білим переднім краєм і блідо-помаранчевим між ними. Одна самка L. aurantinfra мала помаранчеву пляму («OB») на всьому тілі та всіх плавниках; основний колір блідо-помаранчевий з чорними, білими та темно-помаранчевими плямами різної форми та розміру. У консерванті самки рівномірно темно-коричневі або сірі з 11 слабкими вертикальними смугами, видимими на боках і хвостовому стеблі на деяких зразках. Самка «OB» виглядає блідо-сірою з чорними та білими плямами на тілі та плавниках.