Apistogramma arua

Apistogramma arua в природі мешкає в річці Аруа (Arua) з басейну р. Арапіун (Arapiuns), басейну р. Амазонка (Amazon), що протікає в Бразилії, Південна Америка, на честь якої рибка і отримала свою назву.

Apistogramma arua, male

Опис

Забарвлення Apistogramma arua сіро-зеленого кольору. Райдужна оболонка очей блакитно-зелена. Самці мають роздвоєний хвостовий плавець. По всьому тілу риби проходить широка поздовжня смуга, що закінчується в основі хвостового оперіння. У самок хвостовий плавець округлий. Самці більші за самок, їх розмір сягає 4 см, тоді як розмір самок не перевищує 3 см.

Утримання

Для утримання риб підійде акваріум об’ємом від 60 л. Акваріум потрібно густо засадити рослинами. На дні бажано розташувати керамічні горщики, шкаралупу від кокосових горіхів та велике каміння. Кількість укриттів має перевищувати кількість самок в акваріумі, щоб кожна з них мала власний притулок. Самці є полігамними та займають в акваріумі відносно великі території, на яких можуть розміститися до 10 самок.

Утримувати Apistogramma arua можна в пропорції 1 самець на 3-4 самки, в загальному акваріумі з іншими видами риб. Якщо планується спільне утримання з іншими видами апістограм або карликовими цихлідами, то між рибами можуть періодично виникати конфлікти, для зниження ймовірності яких потрібно розташувати в акваріумі більше укриттів.

Параметри води: температура води в природі 23-29 ° C, в акваріумних умовах 25-27 °C, твердість dH 0-14 °, кислотність pH 5,5-7,5. Потрібна фільтрація, аерація та щотижнева заміна ¼ частини акваріумної води на свіжу.

Меню риб складають різноманітні дрібні живі, заморожені та сухі корми. Годують риб 2 рази на день.

Розмноження

Apistogramma arua нерестяться в печері, ікру відкладають на стелі. Процес нересту займає близько 1-2 години. Весь цей час самець знаходиться біля входу в укриття та люто відганяє від нього інших риб. За температури води близько 28°С ікра інкубується протягом 2-3 днів, а вже на 5-6 день після ікрометання мальки починають плавати та харчуватися.

Потрібно відзначити, що даний вид риб є одним із найменш плідних серед інших видів апістограм, – одна самка відкладає до 50 ікринок.

Усю турботу про ікру та мальків бере на себе самка. У цей період самка стає надзвичайно агресивною до самця і може навіть забити його до смерті, тому відразу після нересту, самця потрібно відсадити. Крім того, самець не проти поласувати мальками, що виклюнулися. Самка доглядає мальки протягом двох місяців.

Мальків годують живим пилом не менше 4-х разів на день, а через 7-10 днів починають підгодовувати артемією. Мальки ростуть повільно, при досягненні чотиримісячного віку їх розмір становить лише 2 см.