Labidochromis joanjohnsonae

Вид названий на честь іхтіолога та вченого Дж. Джонсона (Joan Johnson), який вперше описав цей ви.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в центральній частині озера Малаві (держава Мозамбік, хоча юридично належить до держави Малаві) у водах біля великого острова Лікома (Likoma Island). Перші екземпляри екзаспеператусів виловлювалися із західного боку острова Лікома південніше мису Макулава (Makulawa Point – північний край острова), хоча є ендеміком вод навколо всього острова Лікома.

Живуть у верхніх 4-х метрах скельного біотопу вільного від осадових відкладень, схильного до впливу прибійних хвиль. Вони займають великі кормові угіддя, що мають 3 метри у діаметрі, які агресивно захищають. Також агресивно захищаються і нерестові майданчики, розташовані, як правило, усередині кормових угідь. Територіальна агресивність проявляється відразу ж із появою поблизу другого одновидового самця в шлюбному вбранні.

Опис

Вид Labidochromis joanjohnsonae схожий з багатьма видами роду Labidochromis, насамперед це стосується самок, які дуже схожі з самками видів Labidochromis strigatus, Labidochromis flavigulis, Labidochromis textilis і Labidochromis maculicauda, ​​але у всіх перерахованих анджонсона зуби двовершинні. Також існують відмінності у кількості вертикальних смуг – у представників роду Labidochromis їх більше. Схожість виду Labidochromis joanjohnsonae на види з роду Labidochromis викликала плутанину і плутанину в його ідентифікацію ще на перших стадіях наукового опису, що викликало неодноразову ревізію дапнного виду та його переміщення з одного роду до іншого. Спочатку вигляд був описаний, як Labidochromis joanjohnsonae Johnson, 1974, потім як Labidochromis fryeri Oliver, 1973. Виявилося, що паратипом початкового опису, проведеного Джонсоном, був зовсім інший вид, ідентифікований Олівером у 1975 році і названий Labidochromis textilis. Цей вид дуже схожий на Labidochromis joanjohnsonae, але має одновершинні зуби, а джоанджонсона – двовершинні.

Викльовують безхребетних з обростань, як правило, розташовуючись на зовнішніх краях так званих водоростевих садів. Після вилучення безхребетних з певної ділянки екзаспаператуси продовжують обстеження водоростей, регулярно зупиняючись (роблячи паузу), уважно вивчаючи це місце і ширяючи за кілька сантиметрів над субстратом. Після виявлення нового видобутку слідує несподіваний випад вперед і захоплення об’єкта.

Синоніми

  • Labidochromis caeruleus (Likomae)
  • Labidochromis exasperatus
  • Labidochromis joanjohnsonae
  • Labidochromis textilis
  • Melanochromis exasperatus
  • Pseudotropheus joanjohnsonae

Комерційні назви

  • Pearl of Likoma
  • Melanochromis exasperatus
  • Melanochromis Textilis
  • Melanochromis Joanjohnsonae