Apistogramma allpahuayo

Apistogramma allpahuayo Römer, Beninde, Duponchelle, Díaz, Ortega, Hahn, Soares, Cachay, Dávila, Cornejo & Renno 2012

Довгий час ця прекрасна карликова цихліда з басейну р. Нанай (Rio Nanay) в Перу плавала під назвою A. cf. juruensis або A. sp. “Black Chin”. Тільки науковий опис виду в 2012 році поклав край плутанині.

  • Apistogramma aff. atahualpa
  • Apistogramma allpahuayo (Rio Nanay)
  • Apistogramma allpahuayo (Rio Pintoyacu)
  • Apistogramma allpahuayo “Yellow form”

Самці виростають приблизно до 7 см, самки – до 4 см. Слід запропонувати їм, як і всім видам Apistogramma, бажано бідну мікробами воду, піщаний ґрунт і мебльовані акваріуми з багатою структурою. У природі велика частина їжі видів Apistogramma складається з гниючих частин рослин (мертве листя тощо). Риби перетравлюють не рослини (вони цього не можуть), а численні мікроорганізми, що живуть в «компості». Тому в акваріумі потрібно бути обережним, щоб не годувати занадто жирним, травна система цих рибок налаштована на їжу з високим вмістом клітковини. Неправильне годування (наприклад, занадто багато черв’яків) призводить до неминучого захворювання  апістограмми.

A. allpahuayo є мешканцем чорної води і, відповідно, має найкрасивіші кольори в м’якій кислій воді. Температура може коливатися від 24 до 28°C.