Lethrinops microstoma

Представники роду Lethrinops.

Ґеоварієти та морфи

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля мису Маклеар (Cap Maclear), що є північним краєм великого острова Домве. Інші геоваріанти цього виду виявлені в південно-східній частині озера у водах у населеного пункту Мазіндже (держава Малаві), у центральній частині озера у водах біля великого острова Лікома (держава Мозамбік), у південній частині озера у водах затоки Зенга (держава Малаві), а також у північній частині озера у водах біля населеного пункту Ітунгі (держава Танзанія).

Представники виду Lethrinops microstoma живуть у піщаних біотопах та перехідних зонах, але в цих регіонах вони знаходяться лише протягом нерестового періоду. Після закінчення жодної, навіть єдиної особини цього виду, у вищеперелічених біотопах не зустрінеш, так як всі вони переміщуються у глибші регіони. З серпня по грудень, на які припадає пік активності нерестів, мікростоми часті мешканці мілководних перехідних зон у захищених бухтах. Самці, що готуються до нересту, будують великі піщані гори-нерестилища діаметром 70 сантиметрів. Але вражає не їх розмір у основі, а висота, що досягає 40 сантиметрів. Можна не бачити в цей період самих мікростом, але їхня присутність відчувається відразу по свіжовиритих кратерах, що нагадують місячний ландшафт. Але не помітити активних самців цього виду просто не можна, тому що вони утворюють велику нерестову колонію, що налічує 50 і більше особин чоловічої статі. Активні самці агресивно захищають свої нерестові арени переважно від одновидових самців. Зрілі самки дефілюють між нерестовими ділянками самців і зазиваються шлюбними танцями при найменшому наближенні. Самки, що віднерестилися, з ікрою в роті збираються в групи, які тримаються над піщаним грунтом.

Ловлять зоопланктон у водяному стовпі над ґрунтом, часто на відстані 1 метр від субстрату, тим самим демонструючи кормову поведінку (спеціалізацію) представників групи ‘Утака’. Така поведінка летрінопси демонструють, коли зоопланктон є удосталь у відкритих водах. Дрібних безхребетних видобувають у піщаному або глісто-піщаному ґрунті, відокремлюючи їстівні частинки від неїстівних просіюванням останніх через зябра.

Опис

Розмір самців: 15-16 см, самиць – 12-13 см.

Комерційні назви

  • Lethrinops Yellow-Black Dorsal
  • Lethrinops Aurita
  • Lethrinops Auritus