Etroplus suratensis

250-Etroplus_suratensisEtroplus suratensis (Bloch, 1790) – “плямистий етропл” – це вид цихлід роду Etroplus (Cuvier, 1830) .

Вид названо на честь індійського міста Сурат на узбережжі Аравійського моря, англ.: Green chromide (зелена хроміда), нім.: Gestreifter Buntbarsch (смугаста цихліда).

Опис

У риби дисковидне, високе й сильно сплющене з боків тіло довжиною від 8 до 9 см. Відносно маленький рот кінцевий. Основний колір риби жовтий. На кажній лусці є маленька, червоненька плямка, ці плямки утворюють на тілі ряд переривчастих ліній. Трохи вище середини тіла міститься велика чорна пляма. Спинний плавець оранжевий, з облямівкою червоного кольору та золотисто-червоними або яскраво-чрвоними плямками. Анальний і хвостовий плавці жовтуваті, колюча частина анального плавця чорного кольору. Перший промінь черевних плавців має перламутрово-небесний відлив, так само як і ряд лусок нижче очей.

Статевих відмінностей немає. Самиці, почасти, дещо менші. На час нересту плавці стають жовто-оранжевими, анальний плавець — насичено-чорним.

Плямистий етропл мпшкає в дрібних річках і лагунах. Часто він знаходить укриття під коренями або між опалого листя. Дивиться зоопланктоном, мальками риб і водоростями.

Самиця відкладає 200—300 ікринок на каміння або корчі. Обидва плідники інтенсивно доглядають ікру, личинок та мальків. Після появи мальки переміщуються в заглиблення на дні водойми.

Перші дні вони дивляться епітеліальним секретом,який виділяється на шкірі батьків.