Protomelas virgatus

Protomelas virgatus (Trewavas, 1935)  – вид цихлід, ендемік оз. Малаві (Malawi). Цей вид може досягати 14 см у довжину SL.

Назва виду походить від латинського слова ‘virgatus’ (смугастий, сплетений, плетений) і вказує на темний смугастий малюнок, що іноді здається сплетеним, особливо помітний у самок цього виду.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в північно-східній частині озера Малаві (держава Танзанія) у водах біля скель Помбо, розташованих на південь від населеного пункту Ндумбі.

Ґеоварієти

Віддають перевагу скельним біотопам і перехідним зонам, вільним від осадових відкладень, в досить широкому діапазоні глибин – від 3-х до 20 метрів. Найулюбленішими місцями є скелі, що окремо стоять на піщаному ґрунті. Нерест віргатусів у природних умовах спостерігається вкрай рідко.

Видова група (вид) Protomelas virgatus характеризується дуже рідкісною формою щелеп, які звужені в передній частині та розширені в задній. Також, практично у всіх віргатусів характерною ознакою є блакитне (синє) забарвлення корпусу та наявність жовтого забарвлення на “плечах”, щоправда, ця колірна ознака може варіювати від популяції до популяції.

За раціоном харчування та технологією добування їжі віргатуси є чимось середнім між фенестратусами та таєніолатусами: вони можуть струменем роздмухувати осадові відкладення і в очищеному таким чином місці харчуватися безхребетними, як це роблять фенестратуси, а можуть висмоктувати або скльовувати водорості з дорослих.