Maylandia flavifemina

У південно-західній частині озера повсюдно зустрічається малавійська зебра, Maylandia flavifemina, яка має неофіційну назву “Zebra Black Dorsal“. У перекладі з англійської ця назва означає «зебра з чорним спинним плавцем». Таку ж назву має і група зебр перехідного біотопу, куди крім M. flavifemina входять інші схожі види. У самців групи “black-dorsal” по спинному плавнику проходить чорна горизонтальна смуга. Самки M. flavifemina повністю жовті або жовто-бежеві. Забарвлення самок інших видів, що входять до групи “black-dorsal”, варіюється від жовтого до коричневого. У коричневих самок кінчики непарних плавців забарвлені у жовтуватий колір.

Типовими екземплярами для наукового опису цього нового виду були зразки, виловлені південній частині озера біля острова Малери (Maleri) та Chidunga Rocks і навколишніх островів та рифів.

Відомий один географічний варіант (раса) цього виду, що мешкає біля острова Тумбі Західний (Thumbi West Island) розташованого на південний захід від великого острова Домве – Maylandia flavifemina (Thumbi West). Представників цієї популяції, яка раніше мала назву Maylandia sp. “black dorsal heteropictus”, у минулому неодноразово плутали з Pseudotropheus heteropictus. Однак ця дрібна цихліда групи мбуна з острова Chizumulu має різні з M. flavifemina техніку харчування та будову черепа. Самці M. flavifemina з острова Thumbi West мають деяку варіативність забарвлення спинного плавця: у деяких самців по плавнику проходить смужка, але зустрічаються самці з чорним спинним плавцем.

Крім зазначених місць проживання поодинокі особини відловлювалися біля острова Namalenje і на північ від Maleri.

Ареал

Представники цього виду зустрічаються в південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля острова Малери (Maleri Island), а також поблизу островів і рифів.

Комерційна назва

  • Metriaclima Flavifemina Maleri Island