Pseudotropheus sp. “lime nkhomo” (Mbenji) жовтий

Pseudotropheus spec. 'lime nkhomo Mbenji gelb', female

самиця

Pseudotropheus spec. 'lime nkhomo Mbenji gelb', male

самець

Географічний варієт (морфа) виду Pseudotropheus sp. “lime nkhomo”. Всередині однієї популяції біля о-ва Мбенджі зустрічаються самці з різним окрасом: одні – з блакитним хабарвленням корпусу й жовтою головою, інші – з повністю жовтим забарвленням корпусу та плавців (поточна морфа), що говорить про варіативність окрасу самців однієї популяції.

Ареал

Цей варієт зустрічається в південно-західній частині оз. Малаві (країна Малаві) у водах поблизу о-ва Мбенджі, що розташований у 40 кілометрах північніше заливу Доміра.

Надають перевагу перехідним зонам на глибині 10 іи нижче метрів. Найчастіше спостерігаться біля невеликих скель, що розташовані на піщаному грунті. Самці територіальні й риють свої печери-нерестовища у вигляді заглиблень під окремими каменями або під невеликими скелями. Після побудови гнізда постійно баражують над ним на відстані не більше 30 см, запрошуючи самиць та відганяючи, в основному, одновидових самців.

Самиці для пошуку їжі групуються в невеликі зграї.

Даний вид дуже схожий з представниками невеликої видової групи Pseudotropheus sp. ‘lime’, а також з видом Pseudotropheus sp. “daktari”, але подібний, в основному, в поведінці, так як в деяких кольорових нюансах має достатньо визначені відмінності.

Розмір самців – 8-9 см, самиць – 6-7 см.

У продажі зустрічаться назви Pseudotropheus Lime Mbenji, Pseudotropheus Lime Mbenji Gelb.