Stigmatochromis sp. modestus (Makokola Reef)

Є географічним варіантом (расою) виду Stigmatochromis modestus.

Представники цього виду цихлід зустрічаються в південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля рифу Макокола, а також біля скель і островів, що входять до острівної групи даного району.

Ареал

Вважають за краще скельні біотопи, особливо ті, де є багато печер, ущелин і тріщин, в яких вони ховаються. Ведуть дуже затворницький спосіб життя. Корпус, готових до нересту самців даного геоваріанту, пофарбований в синій колір, анальний і черевні плавці пофарбовані в основні кольори корпусу. Самки та неактивні самці пофарбовані в сірувато-коричневі тони з темними плямами на корпусі, які служать їм чудовим камуфляжем у тіні притулку – печери чи ущелини, між скель чи під ними. Знаходяться зазвичай у печерах (ущелинах), де чекають на свою ймовірну видобуток. Сексуально активні самці зосереджуються відносно невеликому місці скельного біотопу, де кожен захищає своє місце нересту (печеру або ущелину). Самці під час підготовки до нересту і під час нього не харчуються і чекають зрілих самок біля входу у своє нерестове угіддя. Нерест відбувається у печерах, ущелинах чи під скелями. Як самки доглядають своїх нащадків, у природі поки не спостерігалося. Ці цихліди мають відносно великий рот горизонтального розташування.

Рибоядні, що підстерігають хижаки, харчуються, як правило, молоддю цихлід, в основному з групи “Мбуна”, що мешкає в скельних біотопах.