Maylandia flavicauda

Ім’я “flavicauda” походить від латинського “flavus”, що означає “жовтий” і “cauda”, що означає “хвіст”, і відноситься до жовтого хвоста територіальних самців.

Metriaclima flavicauda, male Metriaclima flavicauda, female

Ареал

Maylandia flavicauda відомий зі скелі Зімбаве (Zimbawe Rock) та острова Мумбо (Mumbo Island), озеро Малаві.

Опис

Подовжений вид з найбільшою глибиною тіла біля основи четвертої ості спинного плавця. Спинний профіль тіла з поступовим вигином до хвостового стебла з найвищою точкою на четвертому хребті спинного плавця; вентральний профіль тіла між черевним і анальним плавцями плоский з вигином вгору до хвостового плавника. Передній профіль голови прямий або злегка опуклий між кінчиком морди та міжорбітальним відділом; ущелина верхньої та нижньої щелеп під кутом 23–39° до осі тіла; потім округлі до спинного плавника. Морда коротка з рівноподібними щелепами. Зуби на нижній щелепі в 3–4 ряди; верхня щелепа в 2–4 ряди; зовнішні ряди двостулкові; внутрішні ряди трикуспідальні або одностулкові.

Перші 3–4 шипи спинного плавника довші ззаду, причому перший шип менший за половину довжини четвертого шипа; останній шип спинного плавця трохи довший за четвертий шип. Спинний плавець із підголочковим кінчиком, четвертий промінь довгий, приблизно до основи хвостового плавця як у самців, так і у самок. Грудний плавець округлий, веслоподібний. Анальний плавець із трьома колючками, які поступово подовжуються ззаду; третій або четвертий найдовший промінь, довжина до основи хвостового плавця як у самців, так і у самок, кінчик трохи довший за спинний плавник. Хвостовий плавець субкорпорований до вирізаного.

Бічні луски великі, ктеноїдні; дрібні циклоїдні лусочки на грудях і животі; щока з 3–5 рядами дрібних лусочок. Променева частина спинного і анального плавців з вузькою проксимальною смугою дрібних лусочок; крихітна луска від основи до 50% довжини хвостового плавця.

Самці територіального кольору зі світло-блакитним основним забарвленням та 5–6 чіткими чорними смугами. Голова чорна з 2 світло-блакитними міжочними смугами; горло темно-коричневе. Анальний плавець чорний з 4–6 жовтими вічками; світло-жовта крайова смуга. Грудні промені чорні з прозорими перетинками.

Самки з бежевим/коричневим/світло-блакитним основним забарвленням. Живіт і грудка білі/бежеві. Голова з бежевим/коричневим основним забарвленням і синіми/зеленими відблисками; жовто-зелена оперкулярна пляма; міжочний зелений/світло-сірий; горло біле. Спинний плавник світло-коричневий/блакитний без чорної підкрайової смуги. Грудні, черевні та хвостові плавці бежеві/коричневі/світло-блакитні проксимально та темно-коричневі дистально.

Колишні назви

  • Pseudotropheus elongatus ‘yellow tail’, Ribbink et al. 1983
  • Metriaclima sp. ‘elongatus yellow tail’, Konings 2007