Tropheus moorii (Ilangi)

Цей географічний варіант (колірна раса) не віднесений ні до видової групи Tropheus moorii, ні до видової групи Tropheus sp. “Red”, так як з двох основних відмінних ознак, що відрізняють ці групи одна від одної, а саме: світлозабарвлений корпус і блакитний колір перших променів черевних плавців (у групи Tr. moorii) і червоний, темно-червоний або коричневий корпус, а також темно-червоні або коричневі черевні плавці (у групи Tr. sp. “red”) – ця колірна раса має по одній ознаці від кожної з груп – світлозабарвлений корпус та темно-червоні черевні плавці.

Самець Tropheus moorii 'Ilangi' Самиця Tropheus moorii 'Ilangi'

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в південно-західній частині озера Танганьїка в затоці-ложі Казаба, розташованій як би всередині великої затоки Нкамба (Замбія). Східний вхід (прохід) цієї затоки зветься Іланги (за найменуванням невеликого містечка на узбережжі).

Віддають перевагу верхнім ділянкам скельних біотопів, вільних від осадових відкладень, на глибинах від 1 до 5 метрів, але іноді можуть опускатися і набагато нижче. Найбільшу перевагу віддають кам’янистим зонам скельного узбережжя, що складаються з величезних квадратурних або закруглених блоків-монолітів.

Опис

Вид зграйний, симпатричний, самці територіальні і можуть займати кормові угіддя 1-1,5 метра в поперечнику. Кількість твердих променів в анальному плавнику 5 або 6, в спинному плавнику – завжди не менше 20-ти.

Виразний сексуальний дихроматизм (двоколірність статей) відсутня.

Синоніми

Tropheus sp. ‘Ilangi’ (Linie 7, Population 7.12) – за класифікацією Петера Шупке

Комерційні назви

  • Tropheus Ilangi
  • Ilangi Moorii