Uaru fernandezyepezi

Uaru fernandezyepezi

Uaru fernandezyepezi, (c) Ivan Mikolji

Uaru fernandezyepezi — звичайна/комерційна назва «Uaru Panda», вид риб із роду Uaru. Назва виду походить від імені венесуельського іхтіолога Августіна Фернандеса Єпеза. Цю рибу вперше спіймав Ганс Копке в 1988 році в Ріо-Атабапо на сході Колумбії; науково описав Р. Ставіковським у 1989 році.

Ареал

Цей вид мешкає в м’яких і чорних водах р. Атабапо (Rio Atabapo), верхньої притоки Оріноко, між Венесуелою та Колумбією. Вони віддають перевагу водам зі слабкою течією і дном, що складається з дрібного білого піску, з численними корінням і опалим листям. Живуть невеликими групами в чистій чорній воді, зазвичай на великих глибинах. Харчуються в основному рослинами, але їдять і тваринну їжу.

Опис

Цей вид має вигляд плоского і округлого диска з великими очима і червоними, рожевими або помаранчевими лусочками.

Uaru fernandezyepezi має сині, жовті та зелені відтінки на голові, спині і плавниках. У дорослих особин, які досягають довжини близько 20 см, спостерігається зміна забарвлення в залежності від статі та стану здоров’я.

Утримання

Uaru fernandezyepezi (WCichlidculture)

Uaru fernandezyepezi (c) WCichlidculture

Для утримання Uaru fernandezyepezi потребен великий акваріум з достатньою кількістю простору для плавання, оскільки цей вид має тенденцію до швидких рухів та розгорнутих запливів. Розмір акваріума повинен бути не менше 500 літрів для однієї дорослої пари, з досить великим фільтром, що забезпечує хорошу аерацію та фільтрацію води.

Уару потребує воду з нейтральним або слабокислим рівнем pH (6,5-7,5) та м’якістью від 5 до 12 dGH. Температура води повинна бути в діапазоні від 24 до 28 градусів Цельсія.

Цей вид є всеїдним і приймає різноманітну їжу, включаючи рослини, м’ясо і живу їжу. Для забезпечення різноманітності харчування в раціоні повинні бути присутніми як рослинні, так і тваринні компоненти, такі як молюски, креветки та живі черв’яки. Рекомендується годувати Uaru fernandezyepezi 2-3 рази на день у невеликих порціях.

Уару – це мирна риба, яка зазвичай добре ладнає з іншими спокійними видами риб. Але через свій великий розмір і активну поведінку, її не рекомендується тримати з меншими рибами, які можуть стати жертвами Uaru. Для формування парами варто обрати декілька молодих особин і утримувати їх у великому акваріумі до статевої зрілості.

Розмноження

Для розмноження Uaru fernandezyezi розмір акваріуму повинен бути достатньо великим, рекомендована мінімальна довжина акваріуму для розмноження – 120 см. Додатково додайте групи скель або декору, де пара може створити своє гніздо.

Воду слід регулярно замінювати та контролювати її параметри, зокрема температуру, pH та рівень аміаку. Найбільш оптимальні умови для розмноження Uaru fernandezyezi – температура 25-28 °C та pH 6.0-7.0.

Харчування пари риб важливе під час процесу розмноження. Для збільшення шансів на успіх можна додавати до раціону живу їжу, наприклад, водяних блох та криль.

У разі успішного розмноження, відкладену ікру краще перенести до інкубатора.