Astatotilapia calliptera

Astatotilapia calliptera, “східний щасливчик” або “східний річковий лящ”, є видом гаплохромних цихлід роду Astatotilapia з південно-східної Африки.

Ареал

Astatotilapia callipteraAstatotilapia calliptera зустрічається в озері Малаві (Malawi) та його дренажі, річці Шир (Shire River) та озерах Чіута (Chiuta) та Чілва (Chilwa). Він також був зареєстрований у нижній течії річки Замбезі (Zambezi) і в прибережних річках на прибережній рівнині Мозамбіку, від річки Ровума (Rovuma) і на південь аж до річки Саве (Save).

Цей вид вважається немісцевим, інтродукований вид в округах Бровард і Палм-Біч у Флориді, США.

Astatotilapia calliptera віддає перевагу мілководдю з піщаним субстратом із водною рослинністю, такою як види Vallisneria, де вона може бути у вел

икій кількості. Найбільш поширений у пониззях річок і бур’янистих заплавних лагунах. Це всеїдна тварина, і більша частина її раціону складається з детриту та фітопланктону; вони також їдять безхребетних, водорості та меншу рибу.

Самиця виношує потомство в роті, в яких самка відкладає яйця на твердий субстрат, а потім їх заплюднює самець, перш ніж самка бере їх у рот, де вони залишаються протягом 12-14 днів перед вилупленням. Потім ще 5-6 днів мати охороняє дитинчат, використовуючи її рот як притулок, коли вони відчувають небезпеку.

  • Astatotilapia calliptera (Chizumulu)
  • Astatotilapia calliptera (Thumbi East)

Опис

У самця Astatotilapia calliptera блакитні губи та темна лінія через око. Лоб може бути червонуватим, але тіло зазвичай жовте, хоча деякі дикі популяції блакитні. Самки менші за самців і мають коричнево-сріблястий колір. Максимальна загальна довжина становить 15 см.