Chindongo sp. elongatus “neon spot”

Невеликий вид “мбуни” Chindongo sp. elongatus “Neon Spot” (Elongatus “Neon Spot”), також називається Elongatus “Jewel Spot”, мають довге, струнке тіло і залишаються менше 10 см.

Входить до комплексу ‘Elongatus-complex‘, не віднесений до жодної з 4-х умовних видових груп комплексу і займає відокремлене становище. Відомо кілька географічних варіантів (рас) цього виду, що мешкають уздовж танзанійського та мозамбікського узбережжя озера.

Представники цього виду цихлід зустрічаються вздовж східного узбережжя озера Малаві у водах між населеними пунктами Ліулі (держава Танзанія) та Кобве (держава Мозамбік).

Ch. sp. ‘elongatus spot’ дуже схожий на вид Ch. sp. ‘elongatus Ruarwe’, але має на відміну від останнього більш високий корпус. Через схожість забарвлення популяцій даного виду з іншими малавійськими цихлідами групи ‘Мбуна, часто виникає плутанина в ідентифікації.

Більшість особин цього виду віддають перевагу відокремленому способу життя. Безпосередньо нерест і самки, що інкубують ікру в роті, у дикій природі не спостерігалися. Більшість особин цього виду віддають перевагу відокремленому способу життя. Безпосередньо нерест і самки, що інкубують ікру в роті, у дикій природі не спостерігалися.

Chindongo sp. 'elongatus spot', male Chindongo sp. 'elongatus spot', female

Опис

Самці темно-чорні з яскраво-блакитними плямами вздовж основи спинного плавця, а самки блакитні з більш тонкими плямами в тих же місцях.

Утримання

Для успішного утримання потрібн акваріум не менше 100 л. Утримуйте одного самця та кількох самок, і ви будете винагороджені частими нерестами.

рН : 7,5-8,4
Твердість : тверда
Температура : 23-27°C

Комерційні назви

  • Pseudotropheus Elongatus Spot
  • Pseudotropheus Elongatus Ruarwe