Apistogramma kullanderi

Названа на честь відомого шведського вченого Свена Кулландера (Sven Kullander), Apistogramma kullanderi — це карликова цихліда, ендемічна для верхів’їв Ріо-Куруа (Rio Curuà) в штаті Пара (Para) в Бразилії.

Ареал

Apistogramma kullanderi зустрічається у верхній частині Ріо-Куруа (Rio Curuá), в басейні Ріо-Ірірі (Rio Iriri). Він походить із «Серра-ду-Качімбо» (Serra do Cachimbo), регіону, розташованого на півдні штату Пара та на півночі Мату-Гросу.

Особливістю цієї екосистеми є те, що вона є сумішшю «Серрадо» (Cerrado), регіону савани, і сусідньої Амазонії.

Apistogramma kullanderi в природі мешкає недалеко від берегів, на мілководді. Вид розвивається в місцях з великою кількістю рослин (водні та болотні рослини, органічні речовини, що розкладаються, гілки тощо).

Його ловили в кислих водах, оточених густою рослинністю. Підкислення води відбувається внаслідок розкладання рослин. Це явище змінює колір води, яка стає коричневою. У деяких областях, особливо багатих органічними речовинами, вода стає настільки відтіненою, що її характеризують як чорну воду.

Опис

Самці Apistogramma kullanderi, маючи міцне тіло порівняно зі своїми родичами, досягають 8 см у дорослому віці. Цей розмір досить значний для цього виду, який відноситься до групи «карликових цихлід».

Самці більші за самок. Вони мають особливість, на сьогоднішній день унікальну для роду Apistogramma, вони мають комбінацію безперервної інтенсивної темної пігментації на всіх боках. Лише самки A. baenschi мають деякі віддалені подібності (наявність переривчастої пігментації).

Самці вкриті грубим малюнком із дрібних цяток, які можуть нагадувати Apistogramma tucurui. Зрілі самці мають збільшені щелепи з великими м’ясистими губами.

Утримання

Як і інші види свого роду, Apistogramma kullanderi може жити невеликими групами поза сезоном розмноження. Природно, це вид, який тримається близько до дна, у пошуках їжі . У пошуках їжі ця риба проводить частину часу, фільтруючи гумус і мул.

Ця територіальна риба може стати агресивною в певних випадках. Він не цінує присутність інших «характерних» видів на своїй території. У період розмноження він стає більш бойовим . У цьому контексті він буде суворо захищати свою ікру та мальків від будь-якого зловмисника, який наближається до його території.

Apistogramma kullanderi — це вид, який у природі живе при температурі від 24°C до 27°C . Для якісного обслуговування температура ніколи не повинна перевищувати 30°C протягом тривалого часу. Вміст нітратів повинен залишатися нижче 50 мг/л. Щоб зберегти воду чистою та незабрудненою, плануйте щомісячне оновлення від 20% до 30% об’єму води.

Apistogramma kullanderi живе в природі в кислій воді, як правило, в «чорній» або «фільтрованій» воді, установка торф’яної фільтрації ідеальна для її балансу. Додавання гниючого листя і плодів вільхи може помітно поліпшити умови її життя, природним чином підвищуючи кислотність води.

Apistogramma kullanderi — хижак, геофаг і верміфаг. Цей вид можна годувати сухим кормом (пластівці, гранули), свіжим і замороженим кормом. Щоб уникнути нестачі, рекомендується варіювати види їжі.