Copadichromis cyaneus

Назва роду Copadichromis походить від грецьких слів “kopas” і “ados” і має відношення до вирізаності чи увігнутості.

Назва виду походить від грецького слова “cyaneus” (темно синій) і вказує на темно синю забарвлення самців у шлюбному вбранні.

Самець Copadichromis cyaneus Самиця Copadichromis cyaneus

В даний час відомо кілька географічних варіантів (рас) цього виду, що зустрічаються у східній, південно-східній та південній частинах озера.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються у східній частині озера Малаві (держава Мозамбік) у водах біля великих островів Лікома та Чизумулу.

Вважають за краще проживання в дуже чистій воді в скельних біотопах вільних від осадових відкладень. Самці у шлюбному вбранні спостерігаються в озері протягом усього року, тобто. не є сезонними щодо нересту. Вони розбивають нерестові рив’єри або на або вздовж вертикальних площин великих скельних блоків. Як правило, один самець захищає простір всієї скелі і може нереститися, як у заздалегідь улюбленому місці, так і в іншому в межах скельного ділянки, що охороняється. Самки, що віднерестилися, з ікрою в роті тримаються самотньо і ховаються між скелями, ніколи не спостерігаючись у складі груп. Молодь випускається у вільне плавання лише у мілководних зонах скельного біотопу. Досить довгий час молодь тримається невеликими зграйками, як правило, одновіковими. Для пошуку їжі самки та неактивні самці групуються в зграї, чисельність особин у яких ніколи не буває більшою.

Опис

Самки Copadichromis cyaneus показують не дуже помітну, вертикальну смугастість, а також ледве видиму пляму (супра-каудал) в основі хвостового стебла. Плавці самок не мають забарвлення, що відрізняє їх від самок схожого виду Copadichromis flavimanus, плавці яких забарвлені у жовтий колір. Самці в нерестовій забарвленні схожі з самцями виду Copadichromis jacksoni, але останні більше за розміром і мають ширший і більш плескатий корпус.