Aulonocara aquilonium

Aulonocara aquilonium Konings, 1995

Належить до групи піщаних” аулонокар, не розділену на підгрупи. Екземпляри, виловлені біля населеного пункту Мдока (держава Малаві), стали голотипом для наукового опису цього виду. В даний час географічні варіанти (раси) та колірні варієти (морфи) цього виду не відомі.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються у північно-західній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля населеного пункту Мдока (Mdoka), розташованого між населеними пунктами Нгара та Чезезе.

Опис

Розмір самців: 10-11 см, самиць – 8-9 см.

Колючі промені спинного плавця: 16 – 17;
М’які промені спинного плавця: 9-11;
Колючі промені анального плавця: 3;
М’які промені анального  плавця:: 8 – 9

Найбільша довжина: 8,5 см SL самці

Бентопелагріки — в основному, тримаються біля дна на глибинах 12 – 25 м.

Утримання

Бажано окреме утримання цих аулонокар або спільне їх утримання з представниками групи ‘Утака’, а також з багатьма видами танганьїків. Не бажано тримати цих цихлід з територіальними видами групи ‘Мбуна’ або з великими хаплохромінами, так як не виключено фізичний чи психологічний тиск з боку останніх. Можливе спільне утримання цих “піщаних” аулонокар із представниками групи “скельних” аулонокар, у цьому випадку гібридизація не відзначалася. Як донний ґрунт найбажаніший дрібний, кварцевий або великий пісок.

Як корм можна використовувати: морожені коретру, кулекс, циклоп, мотиль (дуже рідко), живу артемію, а також пластів’єподібні та гранульовані (останні, попередньо замочені) корми. Обов’язково чергування корму та його розумне застосування, що виключає перегодовування.

Розмноження

Для успішного розмноження необхідне періодичне підживлення дрібними равликами. Мінімальне співвідношення особин одного виду в групі для успішного розмноження – 2 самці + 3-4 самки, оптимальне співвідношення – 3 самці + 5-7 самок. Комерційні назви

  • Aulonocara Auditor,
  • Aulonocara Aquilonium Mdoka

Джерела та посилання