Cichla ocellaris

Cichla ocellaris Bloch & J. G. Schneider, 1801 — типовий вид роду Cichla, великий південноамериканський вид цихлід , що зустрічається на півночі Південної Америки в трьох Гайанах. Ареал поширення включає басейни річок Мароні, Суринам, Сарамакка, Нікері, Корантийн, Бербіс і Ессекібо.

Cichla ocellaris

Ареал

Cichla ocellaris зустрічається як на повільно поточних ділянках води, так і поблизу порогів, часто над кам’янистим ґрунтом. Харчується переважно дрібною рибою. Розмноження відбувається цілий рік; Нерест відбувається приблизно кожні 2 місяці. Риба особливо продуктивна на початку сезону дощів. Самки відкладають від 9000 до 15000 яєць на 1 кг власної ваги. Нерест відбувається на плоскому камені на мілководді, який попередньо очищають від водоростей або іншої рослинності. Клейкі яйця мають діаметр приблизно 1,4 мм, а при температурі 28 °C личинки вилуплюються через 78 годин. Після того, як личинки вилупилися, батьки переносять їх у роті в заздалегідь викопане поглиблення на дні води.

Опис

Cichla ocellaris досягає максимальної стандартної довжини 74 см і ваги 6,8 кг. Профіль голови прямий або трохи зігнутий. У самців довжиною понад 25 см на шиї може з’явитися невеликий горб. Основний колір риби – оливковий. Бока тулуба переливаються золотистим відтінком завдяки світлим центрам лусочок. Райдужка червона . Черевні плавці, анальний плавник і нижня частина хвостового плавника темно-червоні. Темна очна пляма у верхній частині хвостового стебла оточена золотистим або сріблястим кільцем.

Верхня щелепа простягається нижче середини орбіти , нижня щелепа — нижче її середини або заднього краю. Бічна лінія зазвичай безперервна, але також може бути розділена на дві частини. Грудні плавці можуть мати луску або без луски біля основи. М’якопроменева частина спинного плавника заокруглена і тягнеться до середини хвостового стебла. У великих екземплярів він трохи довший, але ніколи не досягає основи хвостового плавця. Анальний плавник також закруглений. У дрібних екземплярів він тягнеться до середини хвостового стебла, у великих — трохи далі, але ніколи не досягає основи хвостового плавника. Хвостовий плавець у дрібних екземплярів злегка заглиблений, у великих — лопатоподібний з кутовим верхнім кутом і закругленим нижнім. Грудні плавці короткі й округлі у молодих риб, довші й загострені у старих. Черевні плавці округлі; їх задній край прямий у молодих екземплярів і злегка увігнутий у великих. Частина спинного плавця з м’якими променями лущиться у зразків стандартної довжини понад 15 см. Анальний плавець міститься в міцному, важкому піхві у вигляді гребінчастої луски, між його променями немає луски. Хвостовий плавець густо лускатий у екземплярів зі стандартною довжиною 14 см і більше. Без луски лише їх край і вузька смужка між центральними променями плавця.

Продуктивність – до 15 тисяч ікринок. Пара охороняє нащадків впродовж місяця.