Cynotilapia sp. “Mbweca”

Цей вид стоїть відокремлено в роду Cynotilapia і ще достовірно невідомо, чи належить він до цього роду, тому що досконально не вивчений. Умовно віднесений до роду Cynotilapia тільки за поведінковими ознаками, форму і будову зубів, тобто основну відмітну ознаку цинотиляпій, не досліджували.

Самець Cynotilapia spec. 'Mbweca' Самиця Cynotilapia spec. 'Mbweca'

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в східній частині озера Малаві (держава Мозамбік) у водах біля населеного пункту Мбвека, розташованого за 25 кілометрів на південь від міста Кобве (Кобуе).

Цихліди цього виду віддають перевагу перехідним зонам на глибинах від 10-ти до 25 метрів. Подібно до представників видової групи “ліон”, самці більшу частину часу тримаються на відстані 40-50 сантиметрів над своєю печерою, харчуючись зоопланктоном. У той же час самки утворюють великі групи до 50-ти особин і тримаються в безпосередній близькості від самців, які захищають свої володіння.

Опис

Самці цього виду мають темне, як правило, коричневе забарвлення корпусу з вертикальними смугами. Відмітною ознакою слугує наявність червоно-мідної або золотистої плями позаду очей у районі зябрових кришок. Самки забарвлені в темно-коричневий колір, на тлі якого помітна вертикальна “смугастість”.

Розмір самців: 10 см, самиць – 8 см.