Labeotropheus chirangali

Labeotropheus chirangali є ендеміком малавійського узбережжя озера Малаві та відомий лише біля скель Мфанга (Mphanga Rocks) біля краю півострова Луромо (Luromo Peninsula) вздовж північно-західного берега озера.

Чірангалі — це слово чічева, що означає маяк, і стосується навігаційного маяка, наявного на скелях Мфанга.

Опис

Labeotropheus chirangali

Labeotropheus chirangali, новий вид.
(A) Голотип живого самця (SAIAB 211378), SL 97,8 мм;
(B) голотип після консервації;
(C) паратип живої самки (MPM Fi50076), SL 84,9 мм.

Тіло стиснуте і струнке. Тіло сплощено-яйцеподібної форми, трохи глибше спереду, ніж ззаду. Тіло широке, злегка циліндричне в поперечному розрізі. Луски на черевці та передній частині черевця циклоїдні та щільно скупчені. Бічні луски ктеноїдні; відкрита частина луски віялоподібна та приблизно шестикутна. Передня бічна лінія перекриває задню бічну лінію на 0–3 лусочки. Спинний плавець типової для лабеотрофів довжини, 18–19 колючок і 8–9 променів. Початок спинного плавника позаду або перекриває гомілки. 3, 4, 5 промені спинного плавника довгі, доходять до надгрудного плавця і далі до хвостового плавника. Анальний плавець кутастий спереду з легким заокругленням до перетинки ззаду. Початок анального плавника навпроти 16 променя спинного плавника; вставка анального плавника змінна (передня, протилежна або задня) по відношенню до вставки спинного плавника. Промені анального плавника 3, 4, 5 сягають гіпурального у більшості самців; вони досягають лише середини хвостового стебла у самок. Хвостовий плавець субсічений. Грудний плавець короткий, округлий, 13–14 променів. Черевний плавець довгий, мінімально досягає початку анального плавника і довший у більшості екземплярів. Промінь черевного плавника слабо виражений і ниткоподібний у самців і самок. Прикріплення брюшного плавника навпроти 4 або 5 променя спинного плавника.

Голова коротка, але глибока як для стрункого лабеотрофа. Профіль голови від помірно до сильно увігнутого з видатною мордою. Морда типової довжини, але широка з виступаючою подушечкою. Щока з 3 рядами луски. Підглазничних пор 9–10, серед них 14–38 невромастів. Ротові щелепи довгі і широкі. Ротові зуби тристулкові і щільно розташовані як на верхній, так і на нижній щелепах; 6–11 тристулкові зуби на бічній ділянці лівої верхньої щелепи. Зяброві граблі міцні, трикутні та широко розставлені; На першій зябровій дузі 7–10 церотожаберних і 1–3 епібранхіальних зябрових граблів. Усі зразки з 1 граблями між церато- та епібранхіальними граблями.

Самці

Голова та спина блакитні, варіюються в окремих особин від темно-синього до більш світло-блакитного. Основний колір луски вздовж бокової частини та хвостового стебла блакитний, зазвичай збігається з головою та спинкою; тобто самці з небесно-блакитною головою та спиною мають небесно-блакитне забарвлення вздовж бока. Оперкулярна вкладка чорна з металевим зеленим блиском. 11 темно-синьо-чорних смужок уздовж бока та хвостового стебла. Луски вздовж бокової частини та хвостового стебла, як правило, з вохристо-помаранчевими крапками біля вставленої частини, зазвичай стають більш помітними на хвостовому стеблі; деякі особини мають вохристо-помаранчевий колір лише на хвостовій ніжці. Спинний плавник блакитний, збігається з синім кольором спини; задній край і кінчики спинного плавника вохристо-помаранчеві. Хвостовий плавець блакитний з помаранчевим; задня кромка охристо-помаранчева. Анальний плавник райдужно-блакитно-білий або блакитно-сірий з 3–6 оранжево-жовтими плямами. Задня частина черевного плавника дуже блідо-оранжева з білим переднім краєм; помітна чорна смуга між переднім краєм і заднім пігментом.

Самиці

Голова і кришка коричневі; язичок кришки чорний зі слабким зеленим блиском. Основне забарвлення стебла та хвостового стебла світло-коричневе; 11 темно-коричневих смужок охоплюють боки та хвостове стебло. Луска боків і стебла з маленькою помаранчевою крапкою біля вставки луски. Черево біле. Спинний плавник сірувато-коричневий або сірий. Хвостовий плавець сірий; тонкий помаранчевий задній край. Остиста частина анального плавця біла або сіра, частина з променями сірувато-коричнева з помаранчевим заднім краєм; 1–2 невеликі оранжево-жовті яєчні плями на променевій частині анального плавника. Черевний плавник блідо-оранжевий з білим переднім краєм; тонка чорна смуга відділяє передній край від заднього пігменту.