Ivanacara bimaculata

Ivanacara bimaculata — вид цихлід, з роду Ivanacara, ендемічний для Гайани, де він зустрічається в річках Потаро та Ессекібо. Він виростає до 4,5 сантиметрів SL.

Ivanacara bimaculata (c) Ryan Lee

Зустрічається переважно в стоячій воді з великою кількістю рослин. У біотопі ви також знайдете багато гниючих частин рослин, таких як листя та гілки.

Харчується дрібними безхребетними, яких знаходить у донних відкладеннях. Також їсть частини рослин та інші речі, які знаходить.

Самка менша за самця. Самець має більш яскраве забарвлення і відмітини на зябрових кришках і довші анальний і грудні плавці.

Утримання

Найкраще підходить акваріум від 80 л на пару, більше 60 см довжиною, з багатьма рослинами та іншими схованками у вигляді коренів і каменів.

Температура – 24-29°C, pH 4-7.

Розмноження

Вид розмножується в печерах. За відсутності печер, риби можуть відкласти ікру на гладкому камені чи корені. Ікринок може бути до 300, личинки вилуплюються через 2-3 дні, а мальки можуть вільно плавати ще через 8-10 днів. При догляді за мальками самка дуже агресивна навіть по відношенню до самця і зазвичай добре виходить виростити мальків навіть в акваріумі з багатьма видами.