Lethrinops chilingali

Новий вид риб-цихлід, Lethrinops chilingali, описано на основі зразків, зібраних в озері Чілінгалі (Chilingali) поблизу Нхотакоти, Малаві. Його віднесено до роду Lethrinops на підставі форми зубної аркади нижньої щелепи та відсутності діагностичних ознак фенотипово подібних Ctenopharynx, Taeniolethrinops і Tramitichromis. У нього також відсутні розширені пори каналу бічної лінії голови, які зустрічаються у видів Alticorpus і Aulonocara. Наявність розривної горизонтальної смуги на боках самок і незрілих/нетериторіальних самців Lethrinops chilingali відрізняє їх від усіх родичів, включаючи Lethrinops lethrinus, у якому смуга зазвичай суцільна. Lethrinops chilingali також має відносно коротшу морду, коротшу слізну кістку та менш черевний рот, ніж у Lethrinops lethrinus. Схоже, що Lethrinops chilingali зараз вимер у дикій природі, оскільки цей вузький ендемічний вид не був позитивно зареєстрований у природному середовищі з 2009 року. Популяції, що розмножуються, залишаються в неволі.

Озеро Чілінгалі, невелике озеро, що лежить на річці Каомбе, яка впадає в середину західного узбережжя озера Малаві поблизу Нхотакоти, з якого фенотипово відмінний гаплохромний вид, який неофіційно називають Lethrinops sp. “chilingali”.

Порівняння Lethinops lethrinus і Lethinops chilingali. (a). голотип L. lethrinus, 118,5 мм SL. (b) паратип L. chilingali, самка, 60,7 мм SL; (c). жива самка L. lethrinus з акваріума. (d) L. chilingali незрілий самець з акваріума. (e) зрілий самець L. lethrinus. (f) зрілий самець L. chilingali.
Коротша морда у L. chilingali очевидна, і на живих зразках можна побачити більш розбиту середню бічну смугу.