Lethrinops lethrinus

Вид Lethrinops lethrinus є типовим для роду Lethrinops, адже саме завдяки виловленим екземплярам цього виду проводився науковий опис роду. Це створює певні труднощі в систематиці як роду Lethrinops, так і роду Protomelas, тому що вид Lethrinops lethrinus дуже схожий на вид Protomelas kirkii і, мабуть, є його найближчим родичем. Так як вид Lethrinops lethrinus став типовим для опису роду Lethrinops, то за ідеєю необхідно всі види, які на сьогоднішній день віднесені до роду Protomelas, перенести в рід Lethrinops. А для всіх видів, що входять зараз у рід Lethrinops, створювати новий рід. Плутанина і плутанина, які виникнуть в результаті такої пертрубації, ймовірно, не варті зусиль з доведення того факту, що Lethrinops lethrinus та представники роду Protomelas – це найближчі родичі! В даний час відомо кілька географічних варіантів (рас) виду Lethrinops lethrinus.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в багатьох місцях озера Малаві, а також в озері Маломбе (на південь від озера Малаві). Не рідко цих цихлід можна зустріти й у річкових притоках озера.

Мешкають на мілководді поблизу гирла впадання річок, де грунт м’який і складається із суміші піску та мулу, а також далі вгору за течією цих річок. За наявними спостереженнями активні самці не будують піщаних гір для нересту, але стверджувати це було б неправильним. Проте в акваріумній практиці самці летринусів обходяться без будівництва піщаного гніздування. Самці у нерестовому забарвленні бірюзово-блакитні, а самки мають дві горизонтальні, пунктирні лінії. За забарвленням летринуси дуже нагадують вид Protomelas kirkii з іншого малавійського роду, що говорить про близькі зв’язки роду Lethrinops з родом Protomelas, а також, ймовірно, про те, що при описі роду Lethrinops були допущені серйозні помилки, так як Летрінуси за своєю морфометрією повністю відповідають роду Protomelas.

Утримання

Для утримання цих досить великих цихлід необхідні акваріуми досить великого обсягу. Вигляд відносно миролюбний і може бути практично з будь-якими видами малавійських цихлід, але краще не дуже територіальних. Мінімальне співвідношення особин одного виду в групі для успішного розведення – 2 самці + 3-4 самки, оптимальне співвідношення – 3 самці + 5-7 самок.

Синоніми

  • Chromis lethrinus
  • Lethrinops lethrinops
  • Tilapia lethrinus

Комерційна назва

  • Haplochromis Similis Type
  • Lethrinops Lethrinus